Enduro Tallinn GP avab pühapäeval Eesti endurohooaja

Sel pühapäeval, 21. aprillil stardib Maardu motokeskusest Eesti endurohooaja avavõistlus, Tallinn GP.

Eesti endurohooaega mahub tänavu kokku 10 võistluspäeva. Uuendusena lähevad tänavu kõik endurosprindi ja endurovõistlused ühtsesse Eesti meistri- ja karikavõistluste arvestusse.

Viimasel, Aruküla etapil toimub lisaks ainus klubide Eesti MV arvestus, kus on mängus ka rahalised preemiad parematele klubidele.

Klassikalised kahepäevased endurod toimuvad 18.-19. mail Paikusel, 29.-30. juunil Madonas (koos Euroopa meistrivõistluste etapiga) ja 5.-6. oktoobril Arukülas.

Ühepäevased, sprindi stiilis võistlused peetakse 21. aprillil Tallinnas, 5. mail Leigol, 1. juunil Pärnus , 10. augustil Jõesuus ja 14. septembril Võrtsjärve ääres.

Sarja üldarvestusest arvatakse igal võistlejal hooaja lõpus 10 võistluspäevast maha üks, kehvim päev. Eesti sportlased, kes esindavad Eesti MV etapi toimumise ajal riiki maailma- või Euroopa meistrivõistlustel, saavad kompensatsiooniks 1 võistluspäeva maksimumpunktid (25 p).

Lisaks tavapärastele võistlusklassidele on sellest hooajast lisandunud kaks harrastajate klassi Kärnatajad 2T ja 4T – need on mõeldud EKV ja EMV arvestuses mitteosalevatele võistlejatele ja klassi osavõtumaks tagab võistlusel ühekordse kindlustuskatte.

Ekstreemsemaid elamusi pakuvad lisaks eelnimetatutele nii osalejatele kui pealtvaatajatele veel 1. mai Hellinn võistlus ning 5. mail Tartu, 10. juuli Sõmerpalu ja 20. augusti Harku superendurod.

Eelregistreerumine Enduro Tallinn GP-le kestab 18. aprillil kella 18-ni. Esimesele võistlejale antakse Maardu motokeskuses start pühapäeval kell 10:30.

Registreeru võistlusele: https://msport.ee/events/enduro-tallinn-gp/