Enduro Weekend toob ekstreemspordi Tartusse ja Leigo järvede äärde

Tartus ja Leigo järvede ääres toimub sel laupäeval Estonian Enduro Weekend, mis toob ekstreemse spordiala Lõuna-Eesti vaatamisväärsustesse.

Nädalavahetus saab alguse traditsioonilise superenduroga, mis esmakordselt toimub Tartu lauluväljakul laupäeval, 4. mail.

„Kogu võistlustrass on maha märgitud tervele lauluväljaku alale, kaasa arvatud kaare alune ja esine, samuti siseruumid,“ rääkis peakorraldaja Riho Kollist. „Võistluse formaat on põnev, sest lisaks eelsõitudele, kvalifikatsioonile ja võistlussõitudele toimuvad ka iga klassi mees-mehe vastu superfinaalid, milles selguvad iga klassi neli parimat.“

Tartu superenduro on kaheetapilise karikasarja esimeseks etapiks.

Võisteldakse kolmes masinaklassis: Pro, Hobi, Algajad ja Seeniorid 40+. Lisaklassiks on Trial. Esimene klass on rajal kell 14:00.

Juba järgmisel päeval suundub enduroseltskond aga Leigo järvede äärde Valgamaale, kes leiab aset enduro Eesti meistrivõistluste teine etapp. Võistlus on ühepäevane, sprindi formaadis.

Sõidetakse kinnisel rajal, osaleda võib ka krossimootorrattaga. Ringi pikkus on 14 km, kus on 1 enduro ja 1 krossi katse, 1 ajakontrollpunkt ja 3 kontrollpunkti. Ringe läbib enamik klasse võistluspäeval kokku viis, erandiks on Naiste, Rookie ja E-C klass.

Estonian Enduro Weekendi 2019 esitleb Honda, kes premeerib kahe päeva üldvõitjat 250 euroga.