960-ookross gert krestinov-foto-rauno kais

Gert Krestinov võitis viimase Kiviõli öökrossi

Tänavu viimast korda peetava Kiviõli motofestivali raames sõideti laupäeva õhtul soolode showkross, kus võistlesid mitmed kiired Eesti ja naaberriikide sõitjad. Kuna tegemist oli viimase Kiviõlis peetava öökrossiga, siis oli seekord esikoht veidi erilisem, kui tavaliselt ning heitlus tiitlile väga intensiivne.

Õhtupoolikul toimunud kvalifikatsioonisõidu võitis üpris kindlalt Gert Krestinov (Kawasaki) venelase Viacheslav Golovkini ees, kolmandana ületas lõpujoone Hans Priidel (mõlemad KTM).

Foto: Rauno Kais

Esimeses õhtuses finaalis sai parima stardi Golovkin, kelle sabas kihutas Krestinov. Noored mehed võitlesid ratas rattas terve sõidu ning Krestinov sai oma tahtmise sõidu keskel, kui suutis konkurendist mööduda. Kaksik kihutas teistelt eest ning edestas lõpuks kolmandaks tulnud Aleksei Vinogradovit (KTM) 10 sekundiga.
Teine sõit kulges sarnaselt esimesele, kuid selle erinevusega, et Krestinov möödus Golovkinist alles sõidu viimases faasis. Vinogradov võttis sellest sõidust taas kolmanda koha.
Viimases sõidus startis jälle kõige paremini Golovkin, kuid seekord Krestinovi rünnakud ebaõnnestusid ja eestlane pidi teise kohaga leppima. Kolmanda koha pealt erilisi üllatusi ei tulnud, kui sellel kohal vuhises üle lõpujoone Vinogradov.
Kolme sõidu kokkuvõttes saavutas viimase Kiviõli öökrossi esikoha Krestinov (72 punkti) Golovkini (69 p) ja Vinogradovi (60 p) ees. Esikuuikusse rahva ette lavale astusid lisaks esikolmikule ka Priidel (53 p), Kairo Katkosilt (48 p) ja Daniil Balandin (45 p) Venemaalt.
“Stardid mul seekord hästi välja ei tulnud ja pidin vaeva nägema, et esimeseks tulla, kuna Golovkin sõitis väga hästi. Viimases sõidus ma ei hakanud liigseid riske võtma, kuna õues oli juba üpris pime ning mulle piisas võiduks ka teisest kohast,” kommenteeris oma edukat õhtut Krestinov.

Täna sõidetakse Kiviõlis juba finaalsõidud ning esimene start antakse kell 11:45, kui rajale kihutavad quadid. Kohale tasub aga tulla juba tunduvalt varem, sest kell 10:50 toimub staaride autogrammisessioon ja võistluste pidulik avamine.

Detailne info võistlusest ja ajakavast on leitav lehelt www.motokross.ee.

,