FIM Superbike World Championship, Round 08, 05-07 July 2019, WorldSBK, Donington Park, UK

Soomer: „Kõik peale sõidu lõpu oli sel nädalavahetusel super“

Hannes Soomer (MPM WILSport Racedays) oli täna Supersport klassi maailmameistrivõistluste kaheksandal etapil lähedal viiendale kohale, kui sõiduvea tõttu kukkus ja 15ndana lõpetas.

Soomer startis võistlussõitu üheksandalt kohalt ning juba esimese ringi lõpuks oli ta tõusnud seitsmendaks. „Tänane plaan oli mitte kohti kaotada, kuid ka mitte lollusi teha,“ ütles Soomer, kes enamuse võistlusest sõitis kuuendal kohal. Temast 14. ringil möödunud Rafaele De Rosa (MV AGUSTA Reparto Corse) jäi püsima viiendaks ning Soomeri sõnul oli viimastel ringidel näha, et itaallase rehv ei kesta enam. „Teadsin, et standardolukorras ei luba mootorratas mul rünnata, nii tahtsin šikaaniga võimalikult hästi ette saada.“ Kahjuks lõikas ta viimase ringi 10. kurvi alguses liiga kaugele üle äärekivi ning kukkus. Soomer suutis siiski püsti saada ja sõidu lõpetada, langedes finišis 15. kohale ja teenides ühe MM-punkti.

„Meeskond tegi sel nädalavahetusel jälle ebareaalselt suure töö, et mootorratas selliseks saada, nagu see sõidus oli,“ ütles Soomer. „Nädalavahetusel oligi kõik muu peale lõpplahenduse, mis oli minu viga, väga hea.“ Mootorratta alust, vedrustust ja juhitavust pole tema sõnul enam paremaks võimalik muuta, kuid selle võistlusklassi tootjatest vanim mootor annab end lihtsalt tugevalt tunda ning sellest ka viimasel piiril sõit.

Suuremat osa võidusõidust juhtis prantslane Lucas Mahias (Kawasaki Puccetti Racing), kuid 14. ringil möödus temast kaasmaalane Jules Cluzel (GMT94 YAMAHA), kes vaatamata kvalifikatsiooni võitnud Federico Caricasulo (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team) rünnakutele suutis seda positsiooni kuni finišini hoida.

Homme hommikul kell 7 naaseb Soomer ajateenistusse Kaitseväes, kust ta eriloaga Inglismaa etapile sõitma lubati. Järgmine etapp, millest Soomer osa võtab, on kümnes ja see toimub 8. septembril Portugalis. MM-arvestuses on Soomer 28 punktiga 12. kohal.

,