Järgmisel aastal alustab supermotos soodne monoklass

YCF CM F160 Supermoto Mobster

Järgmisel hooajal alustab supermotos soodne YCF-pitbike’ide monoklass, kus kõigil osalejatel on võrdsed mootorrattad. Klassiga saab tutvuda juba sel nädalavahetusel Rapla kardirajal toimuval supermoto EMV etapil.

„Eesmärk on tuua supermotosse sõitjaid juurde ja pakkuda neile võistlemiseks võimalust väga soodsas monoklassis, kus kõigil on ühesugused tehaseseades tsiklid ja ka samasugused rehvid,“ rääkis klubi Vihur Motosport juht Marko Rohtlaan. „Soomes sai see pitbike’ide klass kiiresti väga populaarseks, etappidel on kuni 20 osalejat.“

Prantsuse pitbike’i margi YCF maaletooja Eestis on lubanud sarjas osalejatele teha väga soodsa hinna ning läbirääkimised käivad ka rehvimüüjatega, et leida sarjale sobivaim lahendus. Sarja tingimuseks on, et kasutada tuleb tuunimata, tehaseseades mootorratast. Samuti puudub osalejatel vanusepiirang, sõita võivad kõik. Osavõistlused hakkavad 2020 hooajal toimuma supermoto Eesti meistrivõistluste raames.

Juba sel nädalavahetusel, 10.-11. augustil saab Rapla kardirajal toimuval supermoto Eesti meistrivõistluste etapil loodava sarja ja kasutusele tuleva tsikliga tutvust teha. Pühapäevase võistluse lõunapausi ajal avaneb tõsistel huvilistel võimalus sarja algatajale, Sven Vetkinile kuuluvat mootorratast ka proovida.

Lähem info: Vihur Motosport, info@vihurmoto.ee

Supermoto EMV etapi info: https://msport.ee/events/rapla-supermoto-emv/