MMM’i nädalavahetuse juhatab sisse treening tippsõitjatega

MMM_2013

MM ehk Mehaanikute Mitteametlikud Maailmameistrivõistlused ja nende sõprade üleriigilised meistrivõistlused on nähtus, mis on Eesti motomaastikul endale kindla koha leidnud. 14. korda peetava võistluse algne idee, mille järgi tänaseni toimitakse on see, et hooaja lõpuosas oleks olemas ka üks võistlus motokrossi ja enduro sõitjate mehaanikutele, fännidele ja niisamxa motospordi huvilistele, kes muidu on läbi hooaja raja ääres kaasa elamise ja toetamisega tegelenud. 2006. aastal Viljandimaal, Holstre-Nõmmel alguse saanud MMM sõidetakse 2019. aastal 23.-24. augustil Tihemetsas, Lauri krossirajal.

Tänavune lõbus motosündmus on eriline ka selle poolest, et reedel saab enne laupäevaseid võistlussõite enda vormi lihvida motokrossi tippsõitjate käe all. Treeningud algavad Lauri krossirajal kell 12 päeval ja kestavad neli tundi, mille jooksul saab päris korraliku ettevalmistuse järgmiseks päevaks. Treeningul osalemine on vabatahtlik aga sealt eemale jäämine suurendab võimalust, et laupäevastes sõitudes jääd alla sõbrale, kes trennis käis.
Treeneriteks on tuntud nimed: täiskasvanuid juhendavad Erki Kahro, Gert Krestinov ja Andres Krestinov. Noortele (masinaklassid 50cc, 65cc ja 85cc) toimuvad eraldi treeningud ja neid viib läbi Andre Park. Neile, kes tasuvad terve nädalavahetuse osavõtutasu, on treening juba hinna sisse arvestatud. Ainult treeningul osalemine maksab 50 eurot. Treeningule registreerimine toimub aadressil redmoto@redmoto.ee

Peale motokrossi treeninguid algab kell 17.00 tänavuse MMM’i esimene võistlusstart –enduro. Lauri krossirajale ja selle ümbrusesse on maha pandud põnev rada, millel ühe ringi läbimiseks kulub umbes 10 minutit. Eraldi tehtud takistusi ei ole, kõik on looduslik ja osalemiseks sobib hästi ka krossitsikkel. Seega on starti oodatud ka kõik MMM’i sõitjad ja start on ajakava kohaselt avatud kaks tundi.

Täpse ülevaate klassidest, ajakavast ja võistlustingimustest leiab Eesti Mootorrattaspordi Föderatsiooni kodulehelt: https://msport.ee/events/mmm-2019/

MMM’ile registreerimine algab samal lehel 1. augustil ja see lõppeb 20. augustil kell 12.00.