Patrick Pals lõpetas SuperMoto EMi 11ndal kohal

Eelmisel nädalavahetusel toimus Itaalias Sestriere suusakuurortis Supermoto S2 Euroopa meistrivõistluste viimane etapp. Tegemist oli väga omapärase etapiga, kuna kogu võidusõit käis linnas sees ja tavalistel tänavatel, mitte tavapärasel supermoto rajal.

Mõlemal päeval said võistlejad mõnusa päikesepaistelise ilma, kuid nagu mägedes ikka, siis oli juba natuke jaheda võitu. Hommikustes treeningutes oli ainult ligi 7-8 soojakraadi.

Laupäevases ajasõidus suutis Patrick Pals stardijoone taha välja sõita alles 13. koha. Kuna tegemist oli keeruka ja täiesti omamoodi rajaga, siis õppimiseks kulus terve laupäev. Aga ega ajasõidus punkte ei pakuta ja põhirõhk läks siiski pühapäevasele kahele võistlussõidule ning kuna rada oli suhteliselt lühike ja sõitjate ajad vägagi sarnased, siis tulemused võistlussõitudes võisid olla väga erinevad.

Esimeses sõidus sai Patrick hea stardi, kuid teise sõitja kukkumise tõttu esimeses kurvis tuli peatumise tõttu jälle mõned kohad tagasi anda. Sõidu pikkus oli 20 ringi ja selle aja sees juhtus palju. Kes kukkus, kellel lõppes võhm ning nii edasi. Patricku tulemuseks esimeses sõidus lõpuks 10. koht.

Teine start õnnestus kõigil hästi ja samamoodi suutsid kõik sõitjad ka kitsast esimesest tagasipöördest ilusti minema saada. Sõit oli pingeline kuni lõpuni välja, ning kohti vahetati pidevalt. Eestlase tulemus oli lõpuks 9. Nädalavahetuse kokkuvõttes 10’es, oma “Lites” klassi arvestuses 5. koht. Kokku oli stardijoone taga 18 meest.

“Euroopa meistrivõistlused on selleks aastaks läbi ja tulemusega üldarvestuses 11. koht 32-sõitja hulgas, võib ka rahule jääda, kuigi aasta keskel oli paar ebaõnnestumist, nii kukkumise, kui ka tehnika viperuste tõttu,” võttis oma hooaja kokku Pals.

Edasi suundutakse juba Prantsusmaale, Carole ringrajale, kus Alex Vetkin, Prants Pals ja Patrick Pals esindavad Eestit selle aastasel Rahvuste Supermotol. Toimub see 21-22 September.