ENKV VIII etapp, BucciMoto Pitbike Cup IV etapp 07-09-2019 Linnamäe

50cc klassi Eesti meister on Lucas Leok

Eile Linnamäel toimunud Olerex motokrossi noorte meistri- ja karikavõistluste viimasel etapil selgus ka Eesti meister klassis 50cc, kelleks tõusis Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK).

Olerex motokrossi noortesarjas peeti tänavu kaheksa etappi, millest neli läksid klassile 50cc ka Eesti meistrivõistluste arvestusse. Kuigi ülipõnevate võistlussõitudega Linnamäe etapi võitis Leoki ja Ottomar Saagi (KTM, Viljandi VMK) ees Aston Allas (Husqvarna, RedMoto Racing), kindlustas meistritiitli 169 punktiga siiski Leok. Allas oli meistrivõistluste arvestuses teine (156 p), Leoki klubikaaslane Enri Lustus (Husqvarna, 122 p) kolmas. Olerex ENKV arvestuses võitis samuti Leok (341 p), Allas oli teine (296 p) ja Lustus kolmas (222 p). Leokile oli täna viimane päev 50-kuubikulisel mootorrattal, sest noormees ei suuda isa Aigari sõnul kuidagi ära oodata, millal klassi võrra suurema tsikliga sõitma saab hakata.

Kõige pisemate mootorrataste 50 PW/Mini arvestuses oli võitja taas Theo Kolts (KTM, Vihur Motosport) Markus Rotmeisteri (Husqvarna, Pärnu Motoclub) ja Ramon Visnapuu (Husqvarna, MK Sinilind) ees.

Tehnilisel ja kuivale ilmale ülihästi vastu pidanud Linnamäe rajal sõitsid nn pikka ringi kaks suuremat klassi 65cc ja 85cc. 65cc klassis tegi täiusliku võistluspäeva Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing), kes juhtis mõlemat sõitu kindlalt stardist finišini. Maksimumpunktidega (375 p) kindlustas Kuusk ka karikavõidu ning järgmisel hooajal näeme tedagi suuremas klassis võistlemas. Linnamäel oli kokkuvõttes teine Timo Tjorven Teesalu (KTM, Karksi Racing Team) ja kolmas Tristen Mardo (KTM, AYR Racing Team). Hooaja üldarvestuses sai teise koha Kaspar Uibu (259 p) ja kolmas oli Mardo (229 p).

85cc start, foto Helen Urbanik.

Klassis 85cc näitasid head kiirust Romeo Pikand (KTM, Viljandi VMK) ja Richard Paat (KTM, AYR Racing Team), kellest esimene kvalifikatsioonis ühele sõrmele pisut liiga tegi, kuid siiski starti läks ja võitis ka mõlemad sõidud. Paat püüdis Pikandi kiirust hoida, kuid päris kätte Viljandi noormeest siiski ei saanud ja lõpetas teisena. Esimeses sõidus oli kolmas Mark Peterson (KTM, Valga MK), kellele kuulub 282 punktiga ka karikavõit hooaja kokkuvõttes, teises sõidus sai kolmanda koha Hugo Nork (KTM, Motoextreme), kes oli hooaja kokkuvõttes teine (235 p), Pikand aga kolmas (199 p).

Korraldaja karikale võistelnud klassi ATV Lapsed võidu võttis Karl Koho (Äksi MK) Argo Algma (MC Panter) ja Martin Kähri (Kagu MK, kõik kolm Apex) ees. ATV Lapsed juunior klassis oli kiireim Linnamäe Krossiklubi lastest kiireim Pätrik Ilm, teiseks tuli Kaspar Saar (mõlemad Apex) ja kolmas oli Alice Kivimägi (Cobra).

Olerex motokrossi noortesarjas osales tänavu üle 200. Motokrossi noortesarja toetas läbi hooaja ka Hartwall Jaffa.

Võistluse täpsemad tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1721794

Karikasarjade tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

, ,