ElaryTalu_Heinola

Elary Talu enduro EM-il teine, klubimeeskond võitis meistritiitli

Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK) tuli täna peale Soomes Heinolas peetud enduro Euroopa meistrivõistluste neljandat etappi klassis üle 250cc 2 takti teiseks. Eesti-Itaalia klubimeeskond võitis Euroopa meistritiitli.

Etapp algas reedel rasketes oludes, kuna öö läbi oli sadanud ja rada oli väga märg. Talu startis oma klassis üle 250cc 2T kohe esimeses rühmas ja alustas ilusasti krossikatsel. Teine katse oli tüüpiline Soome kivi, kivi ja veelkord kivi ning seda veel ka suurte tõusude ja negatiivsete pööretega. Sellel katsel Talu kukkus ja kaotas väärtuslikke sekundeid. Sellele vaatamata võitles Talu lõpuni ja tulemuseks oma klassi 5. koht.

Priit Biene (Yamaha, RedMoto Racing) osales EM-etapil klassis üle 250cc 4T, sõitis kogu päeva tõusvas joones ja sai omas klassis lõpuks tubli 6. koha. Päeva üldkokkuvõttes oli Talu 51. ja Biene 36.

Teisel päeval võitles Talu (oma klassis laupäeval 6. koht ) terve päeva oma põhikonkurentidega, aga vaatamata viimase katse kõvale pingutusele olid täna mõlemad konkurendid gramm paremad ja otsustavaks pidi saama kolmas päev.

Priit Biene oli teisel päeval rajal palju enesekindlam ja seda näitasid ka tema katseajad. Vigastusest on ta hästi taastunud ja tulemuseks oli oma klassi 5. koht. Üldarvestuses oli Biene teisel päeval 25. ja Talu 42.

Pühapäevasel lõpukrossil oli Talu oma klassis kolmas ja sellest piisas, et Euroopa meistrivõistluste üldarvestuses teiseks tulla. Tema klassi võitis hooaja kokkuvõttes tšehh Jiri Hadek, kolmandaks jäi inglane Luke Parker.

„Väga raske võistlus oli, tavalisest heast sõidutundest oli asi minu jaoks väga kaugel,“ ütles Tali peale võistlust. „Ei saanud ma seekord sõbraks ei selle rajaga ega ka tsikliga. Kas oli asi pinges, sest arvutasin peas kogu aeg punkte, mida teise koha saamiseks vaja oli? Rada oli muidugi ka täiesti harjumatu. Esimesel päeval hoovihmadega läksid kivid väga-väga libedaks. Teisel päeval ei sadanud, aga rada sõideti sellevõrra ka täiesti segi, isegi kivid suudeti puruks sõita. Kuna mul on krossitaust, siis kolmanda päeva kross oli lihtsam. Sain stardist hästi minema ja sõitsin rahulikult lõpuni. Kolmas koht oli piisav, et EM-il teiseks tulla.“

Klubimeeskond ESTIT Racing Team, kuhu peale Talu ja Biene kuulus ka itaallane Maurizio Micheluz sai Heinolas esimese koha.

Fotodel on EM-il hõbeda võitnud Elary Talu ning EMF-i endurokomisjoni esimees Veiko Biene, klubimeeskonna liikmed Maurizio Micheluz, Priit Biene ja Elary Talu.

,