13342903_1152804898104310_1340349351093250571_n

EMF alustas ulatuslikku koostööd RMK-ga

Augusti lõpus kohtus EMFi peasekretär RMK spetsialistidega arutamaks erinevatel teemadel, mis puudutasid motosportlaste võimalusi treenimiseks ja ka mototurismi RKM-le kuuluvatel aladel.

Koostöö peamiseks eesmärgiks on sõidu- ja treenimisalade suurenemine RMK aladel ja seda üle Eesti. Hetkel on erinevatele motoklubidele antud juba kasutusõigus osadele RMK maadel paiknevatel aladel, kuid kordades rohkem on maad, mida motoinimesed saaksid enda kasutusse võtta. Koostöö hõlmab nii mootorrattaid, ATV-sid, quade kui ka mootorkelkusid ehk siis tegemist oleks siis aastaringseid sõiduvõimalusi kattev koostööprojekt.

“Kui enamused rajad paikneksid konkreetsetel aladel, siis RMK spetsialistidega Eesti kaarti vaadates tundus, et saaks isegi sellise raja paika, mis kulgeks meie idapiirilt Lätini, ehk siis kasutades RMK alasid koos nende vahel asuvate kruusateedega, saaks väga huvitava matkaraja,” selgitas EMF peasekretär Rauno Kais. “Ehk siis kokkuvõtvalt hõlmaks koostöö nii treeningalasid, kus motorsportlased saaksid harjutada ja võistelda, nagu meil kestvuskrossid juba aastaid toimuvad ning ka motomatkamist, mis kasvab Eestis iga aastaga.”

Seoses sellega palume kõikidel motoklubidel, sõitjatel ja organisaatoritel saata EMFi võimalike asukohtade pildid, koordinaad või asukoha nimed, kus võiks sõitmine organiseeritud olla ning EMF edastab info RMKsse, kes siis kontrollib, kas ala kuulub nendel peale mida organiseerib protsessi jätkumise kohalikul tasandil. Seal vaadatakse üle täpsed RMK piirid, et ala eramaadele ei jookseks ning pannakse paika sõidu perimeeter ning määratakse ala haldaja, milleks oleks enamasti kohalik EMFi kuuluv motoklubi. Samas võib ka saata juba kasutusel olevate alade infot, et lähitulevikus saaks genereerida internetti kaardirakenduse, kus on peal kõik Eestis asuvad motorajad, mida huvilised nii Eestist kui piiri tagant kasutada saaksid.

Palume saata omad ideed ja mõtted mailile rauno@msport.ee hiljemalt 1. oktoobriks 2019.