640_veiko_r22ts-foto-rauno_kais

Võrtsjärvel toimub eelviimane enduro EMV etapp

21. septembril toimub Võrtsjärve ääres enduro Eesti meistrivõistluste eelviimane, ühepäevane etapp uuendatud rajal.

Nagu võistluse peakorraldaja Riho Kollist, kes aasta alguses tegi kaasa esimesed Euroopa meistrivõistluste etapid, on Võrtsjärve enduro rada pisut uuendatud ja EM-ile sarnaselt „pole kerge kusagil ning järeleandmisi ei tehta ehk igaüks, kes võistluse lõpetab ja ajas püsib, on juba võitja.“

Ühe ringi pikkuseks on 52 km ja selle läbimiseks kulub umbes 1 tund ja 50 minutit. Erinevad klassid läbivad kas 3, 2 või 1 ringi. Mõnedel klassidel on ülesõitudel võimalik raskematest kohtadest ka ringiga mööduda.

Lisaks tavapärastele klassidele on Võrtsjärvel starti oodatud ka Ässad (Eesti meistri- ja karikavõistluste sarjas mitteosalevad litsentsita võistlejad) ja Triali sõitjad.

Katseid on ringil kaks: kross (varasema ekstreem katse asukohas) ja enduro (huvitav ja vahelduva pinnasega, pikkus 8 km, sõiduaeg u 14 min). Krossikatset läbitakse esimesel ringil kaks korda. Korraldaja soovitab reedel katsed kindlasti läbi jalutada. Katsete asukohad avaldatakse võistluskeskuses Väike-Rakkes reedel.

Osaleda võib olenevalt klassist nii enduro kui krossirattaga ning kuna võistlus toimub kinnisel ringil, pole juhilubade olemasolu kohustuslik.

Registreerimine ja täpsem info: https://msport.ee/events/vortsjarve-enduro-emv/

,