Paikusel selguvad Euroopa kestvuskrossi karikavõitjad

12. oktoobril sõidetakse Pärnu lähistel Paikuse kestvuskross, mis on lisaks Eesti, Läti, Leedu ja Balti tiitlivõistluste etapile ka Euroopa karikavõistluste finaaletapiks. Kuna sarjas sõidetakse ainult kaks etappi ning võrdsete punktide korral loeb viimase etapi tulemus, on Eesti sõitjatel hea võimalus hinnaline medal kaela saada.

Euroopa karikavõistlustel võisteldakse klassis Junior, Senior, Veteran, Women ja Quad (2×4, 4×4), millest viimases võib sõita nii quadi kui ATVga. Junior klassis on vanuseks 15-23 eluaastat (sh kui 23 aastaseks saadakse käesoleval aastal), Senioris on 23-39 ning Veteranides kõik üle 40 aastased (sh need, kes saavad tänavu 40). Täpsemad tingimused tsiklitele jne leiab FIM Europe lehelt: http://www.fim-europe.com/wp-content/uploads/2016/11/2018_Cross_Country-Cup-Rules.pdf

Karikavõistlustel osalemiseks tuleb täita vorm (EMFi lehel) ja tasuda 80€ ning see sisaldab ka Eesti ja teiste Balti tiitlivõistlustel osalustasu ehk siis Euroopa karikavõistlustel osaleja võistleb automaatselt ka teistel tiitlivõistlustel, kuid selleks peab ta ikkagi end EMFi lehel olevas registreermisvormis – “Registreeru (only Estonian and Baltic Championship)”, vastavasse klassi ära registreerima.

Paikuse kestvuskrossi Eesti ja Euroopa juhendid ning registreerimise (sh EK vormi) leiab lehelt:
https://msport.ee/events/paikuse-kestvuskross-2/

Euroopa karikavõistluste hetkeseis (Soome etapi tulemused):
http://www.fim-europe.eu/events/718