Meico Vettik tõusis Itaalia MV teisel etapil poodiumile

Täna toimus Ottobiano krossirajal Itaalia lahtiste motokrossi meistrivõistluste teine etapp. Päeva ilusaima tulemuse tegi meie sõitjatest hooaja avastardi teinud Meico Vettik, kes 125cc klassis etapi kolmandana lõpetas.

125cc klassis tegi selle hooaja avastardi Meico Vettik. Ajasõidus suutis Vettik oma grupis välja sõita kolmanda aja. Esimeses sõidus õnnestus Meicol start väga hästi ning avaringil oli ta kolmandal kohal. Kahe ringi järel tõusis ta teiseks ning sellel positsioonil tuli ta ka finišisse. Sõidu võitis itaallane Pietro Razzini ja kolmanda koha sai itaallane Andrea Roncoli, neljas oli Liam Everts. Teises sõidus ei saanud Vettik stardist kõige paremini minema, kuid esimesed kurvid õnnestus tal läbi väga hästi ning ta tõusis kolmandale kohale. Peagi oli ta juba teine ning asus jälitama liidrit Roncolit. Sõidu keskel pääses Meicost mööda avasõidu võitja Razzini, kuid sõidu lõpp kuulus taas meie mehele. Vettik suutis Razzinist uuesti mööda ning ta püüdis kinni ka liidri, kuid sõit sai enne otsa kui Meicol võimalus möödumiseks tekkis. Roncoli võitis, Vettik teine ja Razzini kolmas.

Etapi kokkuvõttes teenisid kõik kolm meest 420 punkti. Tänu viimase sõidu esikohale kuulus võits Roncolile, teine oli Razzini ja kolmas Meico Vettik. Avaetapilt eemale jäänud Vettik hoiab kahe etapi järel üldarvestuses viiendat kohta.

MX1 klassis oli stardis taas kolm eestlast. Parima tulemuse neist tegi kvalifikatsioonis Andero Lusbo, kes oli kolmeteistkümnes. Erka Kahro sõitis välja kuuetiestkümnenda aja ja Johannes Nermann seitsmeteistkümnenda aja. Põhisõidus tegi super stardi Erki Kahro, kes esimeste kurvide järel võttis sisse kolmanda koha. Kahjuks ei suutnud ta seda positsiooni pikalt hoida ja mõne ringiga langes ta top 10 piirile. Enamuse sõidust sõitis Erki 11. kohal ja samal positsioonil ta ka lõpuks finišeeris. Kehva stardi teinud Andero Lusbo suutis rajal head kiirust näidata ja tõusis juba Kahro seljataha 12. kohale, kuid siis tuli sisse sõiduviga ning ta kaotas 15 sekundit ja kaks kohta ning pidi leppima lõpuks 14. kohaga. Nermann tuli finišisse Lusbo seljataga viieteistkümnendana. Sõitu domineerisid Honda tehasemeeskonna sõitjad Tim Gajser ja Mitchell Evans. Kehva stardi järel võitles kolmandaks ennast Arminas Jasikonis.

MX2 klassis oli teisel etapil kohal tunduvalt tugevam seltskond kui avaetapil Riola Sardos. Eestlastest suutis läbi kvalifikatsiooni põhisõitu pääseda vaid Karel Kutsar. Ka temal läks see üsna üle noatera, sest oma grupis sõitis ta välja alles paremuselt 18. ringiaja. Henry Vesilind ja Kaarel Tilk pidid leppima vaid kvalifikatsiooniga.

Põhisõidus oli Kutsaril valida väga kehv stardikoht ja mingit imet ta sealt teha ei suutnudki. Esimesed kaks ringi läbi Karel neljandas kümnes, kuid seejärel leidis ta hea rütmi ja hakkas kohti paramanda. Sõidu teises pooles tõusis Kutsar top 20 ligi ja et superfinaali pääseda oli väga vajalik sõit 20 parima seas lõpetada. Kahel viimasel ringil suuts Karel mitu möödasõitu teha ning lõpuks tõusis ta 18. kohale. Kindla esikoha võttis prantslane Maxime Renaux, teisena lõpetas väikese üllatusena Gianluca Facchetti, kelle eelmine aasta ebaõnnestus täielikult. Kolmanda koha võttis KTM tehasemeeskonna sõitja Tom Vialle.

Päeva lõpetas superfinaal kuhu meie sõitjatest pääsesid Karel Kutsar, Andero Lusbo, Erki Kahro ja Johannes Nermann. Parima alguse tegi meie sõitjatest Karel Kutsar, kes sõidu alguses top15 sees oli. Sõidu teises pooles ta aga väsis ning temast pääses mööda Andero Lusbo, kes lõpuks kuueteistkümnenda kohaga oligi meie parim. Karel Kutsar lõpetas sõidu 20. kohal, Erki Kahro 22. kohal ja Johannes Nermann 26. kohal. Sõitu domineerisid taas Honda tehasemeeskonna sõitjad Gajser ja Evans. Gajser võttis kindla esikoha ning Evans lõpetas sõidu teisena. Kolmas oli jälle Arminas Jasikonis Leedust.