Adrenalin Arena Kids Cupil taas tihe konkurents

50cc poodium: Laguta, Lootus, Zagorskis

Pühapäeval toimunud eelviimasel Kids Cup etapil Adrenalin Arenal oli kokku võistlustules 129 sõitjat.

50 PW/Mini

Kõige pisemad sõitjad on esimese etapiga võrreldes teinud silmnähtava arengu. Esimene start ja holeshot’i võtab Markus Rotmeister (Husqvarna, Pärnu MC), tema järel Paavo Vehviläinen (KTM, FIN) ja Rasmus Näär ( KTM, KTL Racing). Start ebaõnnestub täiesti Aston Kõivil (KTM, Kagu Motoklubi).

#222 minicairoli Näär teeb väga kiiret sõitu, läheb teiseks ringiks võistlust juhtima ja kaob eest, teise koha hõivab Rotmeister ja kolmandal sõidab Vehviläinen. Kuskil tagapool teeb kõva tööd Kõiv, et ettepoole jõuda. Viimasel ringil, kui kõik paistab juba selge olevat, lehvivad aga kollased lipud, lipumees on natuke vales kohas ja sõidu liider Näär natuke liiga väike, et üle hüppenurga näha sinna kukkunud kaasvõistlejat, ning piraki põrutab talle otsa. Tõusmine võtab aega, tsikkel ei käivitu ning kindla võidu asemel sellest sõidust hoopis kuuest koht. Sõidu võidab Rotmeister, tema järel Vehviläinen ja Kõiv.

Teine start ja seekord pistab stardivõidu tasku Vehviläinen, kuid Näär ei lase tal eriti pikalt laiata, läheb ette ja ütleb nägemist. Vehviläinen teeb ka kohe väikse apsu ja kaotab hulga kohti, teise koha peal sõidab sutike aega seekord hea stardi teinud Kõiv, kuid peatselt tuleb Rotmeister ja lükkab ta kolmandaks. Sellises järjestuses sõit ka lõpeb.

PW Mini kokkuvõte

1. Markus Rotmeister

2. Rasmus Näär

3.Aston Kõiv

PW Mini tabeliseis (3/4)

1. Markus Rotmeister 134

2. Rasmus Näär 131

3. Paavo Vehviläinen 128

Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championšips/82699

50cc

Stardivõidu võtab järjekordselt kurja ussi taltsutaja Leon Wretman (Cobra, SWE), kuid Greg Laguta (KTM, LAT), Gregor Lootus (KTM, Motoextreme) ja Rojus Zaborskis (KTM, LTU) lükkavad ta kohe neljandale positsioonile, kuhu Wretman jääbki. Laguta tõmbab väikese vahe sisse, kuid seljataga käib Lootusel ning Zaborskil väga kõva andmine. Leedukas teeb 50cc mehe kohta väga pikki hüppeid ja võiks öelda lausa, et paneb nata hullu. Paraku on Lootusel kurvid kiiremad ja käsi kindel. Ühel hetkel enne lõppu jääb posu ringimehi veidi jalgu ning tihe liiklus tõmbab esikolmele vahed sisse. Laguta, Lootus, Zaborskis – nii see sõit lõpeb.

Start kaks ja Wretmanil jällegi holeshot. Sarja kuuest stardist 5 stardivõitu, muljetavaldav!!!

Laguta ründab jällegi koheselt ja kaob eest. Seekord aga. sarnaselt eelmistele võistlustele, on Wretman teises stardis parem sõitja ning püsib kenasti teisel positsioonil, selja taga Lootus ja Zaborskis. Kui viimasel ringil, ca 5 meetrit enne finišilippu libiseb Wretmanil esiratas alt. Entusiastlik jõmpsikas kavatseb joosta üle finišijoone, kuid jah, lõpetama peavad siiski tsikkel ja mees koos. Seniks kuni ta ennast seal komplektselt kokku korjab, jõuavad Lootus ja Zaborskis mööduda. Nii et ka seekord Wretmanile neljas koht. Hea sõidu tegi seekord ka Theo Kolts (Husqvarna, Vihur Motosport), kes lõpetas viiendal kohal.

50cc kokkuvõte

1. Greg Laguta

2. Gregor Lootus

3. Rojus Zaborskis

50cc tabeliseis ( 3/4)

1. Greg Laguta 140

2. Gregor Lootus 124

3. Leon Wretman 123

Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championšips/82700

65cc

Gregor Kuusk (Husqvarna, Redmoto) võtab stardivõidu ja läheb juhtima, tema järel Eemil Pesonen (KTM, FIN) ja Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK). Nii ka sõit kulgeb. Kaspar on terve sõidu Eemili järel löögiulatuses kuid mööduda ei õnnestu. Hea sõidu teeb Karl Teesalu (KTM, Redmoto), kes lõpetab neljandana.

Teine start ja Pesonen võtab seekord stardivõidu. Noor soomlane kihutab elu eest, Kuusk tema järel. Kuusk ründab kiirelt, kuid enne hüppele minekut läheb tsiklil käik välja ning tulemuseks on verdtarretav üle nipli käik. Segaduses Kuusk tõuseb kiirelt püsti ja naaseb rajale ,kuid paraku lõikab selle käigus liigselt trassi, mistõttu sõidu tulemus nullitakse. Pesonen teeb ees väga sõitu ja pistab võidu tasku. Kaspar Uibu teine ja kolmanda koha peale võitleb end seekord Enriko Peilman (KTM, Redmoto).

65cc kokkuvõte

1. Eemil Pesonen

2. Kaspar Uibu

3. Karl Teesalu

65cc tabeliseis (3/4)

1. Kaspar Uibu 130

2. Gregor Kuusk 125

3. Eemil Pesonen 107

Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championšips/82712

85cc

Jasper Kõiv (KTM, FIN) võtab stardivõidu ja teeb mitu ringi väga vaimustavat sõitu liidrina, tema järel Elisey Oreshkin (KTM, RUS), Nikolai Dudko (Husqvarna, RUS), Eelis Viemerö (KTM, FIN). Nende kolme vahel käib tihe heitlus nii, et kurvi mahub korraga sõitma lausa kolm tsiklit kõrvuti. Väga ilus näide sellest, kuidas superkrossi tüüpi rajal tihedas konkurentsis sõitmine arendab oskusi. Kuid Oreshkin paneb peatselt oma kiiruse maksma ja võtab liidrikoha oma kätte. Seltskonda Viemerö, Kõiv ja Dudko on nüüd liitunud ka Ricards Alens Galcins (KTM, LAT). Käib väga kõva rebimine viimaste meetriteni ja lõppjärjestus on Oreshkin, Viemerö, Galcins, Kõiv, Dudko.

Teine start ja ees saavad minema Viemerö, Dudko, Oreshkin, Kõiv ja Galcins. Oreshkin paneb end kiirelt maksma, kuid mõni ring hiljem laseb libedas stardikurvis apsaka sisse. Vastased pääsevad mööda ja whoops’idele minnes tuleb väike kokkupõrge Dudkoga, mis näeb välja ehmatav, kuid õnneks jäävad mehed püsti ning jätkavad sõitu. Oreshkini hoog tundub veidi raugevat. Juba hommikul peale trenne piserdasid parameedikud teda imettegevate aerosoolidega, kuid kas see on põhjus, pole teada. Igatahes on mõned järgnevad ringid Oreshkin veidi rütmist väljas.

Elisey näeb Dudkoga kurja vaeva, pääseb lõpuks mööda ja siis üsna kindlalt Viemerö järel finiši poole suundudes otsustab ta jällegi, nagu mitmed teised täna, mõned meetrid enne finišit ennast pikali visata. Nii tihedas konkurentsis tähendab see aga neljandat kohta. Teisele kohale on finišijooneks tõusnud Galcins. Kolmas Dudko.

85cc kokkuvõte

1. Eelis Viemerö

2. Elisey Oreškin

3. Ricards Alens Galcins

85cc tabeliseis (3/4)

1. Elisey Oreškin 135

2. Eelis Viemerö 113

3. Ricards Alens Galcins 80

Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championšips/82713

125cc

Klass 125 oli seekord nii osavõtuvaene, et sellest pole suurt kirjutada. Kes noor võrrimees nüüd kodus telekat vaatas, magas hea võimaluse maha.

125cc kokkuvõte

1.Timothy Antonov

2. Sergei Tarasov

125cc tabeliseis (3/4)

1. Timothy Antonov

2. Kaarel Tilk

3. Sergey Tarasov

Kogu tabel https://speedhive.mylaps.com/Championšips/82860

Sarja finaaletapp toimub 15. märtsil Adrenalin Arenal.

Tekst: Aivo Rebane.

Fotol 50cc poodium Greg Laguta, Gregor Lootus ja Rojus Zaborskis.