Supermoto hooaeg 2020 toob uusi klasse ja EM-i

Patrick Pals

Supermoto peagi algaval hooajal on Eestis kavas kuus võistlust, neist üks Euroopa meistrivõistluste etapp Põltsamaal. Rajale on oodata mitmeid uusi klasse ning reeglites tehti parema ohutuse tagamiseks mõningaid muudatusi. 

SM Street (varem StreetMoto) klassis oodatakse rajale kõiki enduro-ja supermoto tsiklitega harrastajaid tänavalt ning osalemine on sel hooajal eriti soodne. Kuna klass toimub sel aastal korraldaja karika arvestuses, on osavõtutasu selles klassis vaid 20 eurot ja ühekordne litsents maksab siin 10 eurot.

Pitbike klasside taastulemine

Tänavu püütakse supermotos taas rajale tuua pitbike tsikleid, mille omanike seas see ala kümmekond aastat tagasi oli ülipopulaarne. Loodi kaks uut klassi Pitbike Open ja Pitbike 160. 

Pitbike 160 on YCF-pitbike’ide monoklass. Eesmärk on tuua supermotosse sõitjaid juurde ja pakkuda neile võistlemiseks võimalust väga soodsas monoklassis, kus kõigil on ühesugused tehaseseades tsiklid. Sarja tingimuseks on, et kasutada tuleb tuunimata, tehaseseades mootorratast.

Uue klassina lisandus veel noortele ja väikesekubatuurilistele tsiklitele suunatud S3, kus võib sõita kuni 250cc 4-taktilise tsikliga.

SM85 klassi nimetust ühtlustati Euroopa meistrivõistluste klassi nimetusega SM Junior.

Supermoto Eesti meistrivõistluste klassid on: S1, S4, SM Junior, SM65, SM50 ja SuperQuad. Karikavõistluste klassid on Open ja S3. Korraldaja karikale peetakse arvestust klassides SM50 Mini/PW, Pitbike Open, Pitbike 160 ja SM Street.

Muudatused parema ohutuse tagamiseks

Mitmeid muudatusi reeglites tegi supermoto alakomisjon osalejate parema ohutuse tagamiseks. Näiteks on kõikides klassides kohustuslik ühe- või kaheosalise nahast kombe kandmine välja arvatud Superquad, SM Street ja Open klass, samuti D-kinnitusega kiiver (v.a SM Street klassis). 

SM50 ja Mini/PW  klassi sõitude ajal peab rajal abistamas oleval lapsevanemal seljas olema kollane neoonvest (peab erinema rajakohtunike vesti värvist). SM65 ja SM Junior klassides võib sõidu ajal abistada vaid kukkumise korral, kuid tuleb jälgida, et ei segata ega ohustata kaasvõistlejaid.

Supermoto Eesti MV kalender 2020

KuupäevKohtVõistlus
30. mai 2020Lange MotokeskusEMV I etapp
20.-21. juuni 2020Põltsamaa kardiradaEMV II-III etapp
18.-19. juuli 2020Jelgava, LätiEMV IV-V etapp
1.-2. august 2020Põltsamaa kardiradaEuroopa MV S3 ja SM Junior klassidele, EMV VI-VII etapp
22.-23. august 2020Aravete kardiradaEMV VIII-IX etapp

Supermoto Balti MV arvestusse minevad võistlused: 3. mai Madona (Läti), 24. mai Kuršenai (Leedu), 30. mai Lange Motokeskus.

Äsja kinnitatud supermoto alakomisjoni kuuluvad Kristjan Siilak (esimees), Martin Mooses ja Sven Vetkin. Reeglite, kalendri jm supermotot puudutava täpsema info leiad EMF-i kodulehelt msport.ee/supermoto