Eestis ei toimu tänavu ühtegi rahvusvahelist motospordi tippvõistlust

Kui hooaja alguses saime rõõmustada, et Eestis toimub juuli algusest kuni augusti esimese nädalavahetuseni igal nädalavahetusel üks MM- või EM-etapp, siis tänaseks ei toimu seoses eriolukorrast ja selle järelmõjudest neist ühtegi.

Nii pidi rahvusvahelise “kuu” avama Jaanikeses noorte EMX65 ja EMX85 klasside EM-i kirderegiooni finaal koos esmakordselt Eestis toimuva pidanud naiste EM-etapiga, kuid rahvusvahelisel tasemel otsustas FIM Europe terve noortesarja ära jätta, kuna riikides kehtisid eritingimused ja nii ei saanuks sportlased vabalt reisida ning põhjuseid oli teisigi.

Samadel põhjustel jääb tänavu ära ka külgvankrite MM-etapp üheskoos Quadide EM-etapiga Eestis, mis pidi peetama esimest korda Lange motokeskuses, kus mõni aasta tagasi toimusid juunioride maailmameistrivõistlused. Hiljem tuli ka info, et terve külgvankrite MM-sari jääb tänavu üldse ära.

Juuli kolmandal nädalavahetusel pidi toimuma Saaremaa enduro MM-etapp, kuid see lükkus algselt edasi sügisesse. Logistilistel põhjustel pidi Eesti etapp toimuma kas enne või peale Rootsi etappi, aga kuna rootslased loobusid algselt suvisest etapist ja hiljem ka sügisesest võimalusest, siis tuli ka Saaremaa etapp 2021 aastasse lükata.

Viimasena oleks Eestis toimuma pidanud Supermoto EM-etapp ja seda esmakordselt Põltsamaa kardirajal, kuid ka see jääb eelpool mainitud põhjustel toimumata.

Hoolimata sellest töötab EMF koostöös FIM ja FIM Europega juba järgmise aastal kallal ning loodetavasti tuleb hoopis 2021 suvel rahvusvaheline “Eesti kuu”.