Motokrossis tänavu mitu uut naisteklassi

  1. juulil Karksi-Nuias algavatel Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlustel on üheks suuremaks uudiseks mitme naisteklassi lisandumine etappidele. Võrreldes eelmiste aastatega on lisandunud ka mitmed teised klassid ning seda just külgvankritele ja quadidele.

Kui eelmistel aastatel peeti naistele arvestust ainult Quadides, siis tänavu on avaetapil võistlustules naised nii sooloklassi, külgvankritel kui quadidel ning seda põhjusel, et naiste motokrossiharrastus kasvab iga aastaga ja nüüd on õige hetk neile rohkem võistluseid pakkuda. 2020 aasta on nendele prooviaastaks ning kui etappide osalused näitavad positiivseid arenguid, siis järgmisel aastal peetakse nendele klassidele juba ka Eesti karikavõistlused. Naiste sooloklassil toimub hetkel küll karikavõistluste arvestus TOP200 raames, kuid siis oleks neile juba EMV arvestus ja teiste EMV etappidega koos.

EMFi krossikomisjon otsustas ka mitmerattaliste klasside arvu suurendada ja nii lisandusid Eesti karikavõistlustele külgvankrite 45+ ja 55+ vanuseklassid endise pelgalt Veteran klassi asemele. Quadidel võisteldakse aga alates tänavusest 35+ arvestus Eesti karikavõistlustel. Soolode veteranide arvestusse lisandus 50+ vanus, aga seda peetakse ainult kohaliku etapi karikatele. Samadele karikatele kihutavad ka Külgvankrid Retro klassi sõitjad, kus näeb vägagi legendaarseid sõiduvahendeid.

Karksi-Nuias toimuvad juba väikseks traditsiooniks saanud Mulgimaa meistrivõistlused, kus saavad osaleda Mulgi vallas elavad või sündinud sportlased.

Täpsem info Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste avaetapi kohta on leitav aadressilt https://msport.ee/events/castrol-motokrossi-emv-i-etapp/