Motoringraja EMV avaetapil ületas mitu VihurMoto sõitjat ootusi

Lisaks oma võimete ületamisele ja positiivsetele emotsioonidele tõid VihurMoto sõitjad avaetapilt koju ka sületäie karikaid. 

Möödunud nädalavahetusel lõppes auto24ringil Pärnus koos teiste Eesti ringrajasõitjatega ka vihurmotolaste pikk ootus end koos konkurentidega rajal proovile panna, sest alguse said motoringraja Eesti meistrivõistlused. Enamik VihurMoto sõitjaid kogus seal tabelisse nii vajalikke punkte.

MiniGP klassis ei näidanud noored vihurmotolased küll eelmise aastaga samaväärseid aegu, kuid ülipõneva võidusõidu pakkusid nad sellegipoolest. 

Stardi võitnud Maria Saluste selja taga pusisid terve võistluse omavahel Karro Robert Jäärats ja Uku Kandelin, kellest just Uku valmistas oma julguse ja hea sõiduga meeldiva üllatuse. “Teadsime, et temast tuleb varsti küsija, ja see oli positiivne üllatus, et Uku juba esimesel etapil nii hästi sõitis,” ütles klubi juht Marko Rohtlaan.

Finišis oligi õnnelik Uku Karro Robertist eespool. Teistest selles klassis osalenud noortest jäi Oskar Kärgi tulemus ilmselt vähese treeningu tõttu pisut alla tema võimete.

Supersport 300 treeningud olid Silvester Sarapikule emotsionaalselt rasked, kuna ta lõhkus oma võistlusratta ja pidi starti minema asenduseks leitud KTM-iga. Kuigi alguses tundus sellel kõik teisiti, näiteks šifteri puudumisel oli käiguvahetus harjumatu, sai Silvester rattaga iga ringiga paremini tuttavaks.

Treeningul kukkus ka Hugo-Brent Freimann, kes võttis eelmisel aastal Eesti meistritiitli klassis MiniGP ning plaanib käesolevast hooajast keskenduda suuremale klassile. Ta tegi stardisirgele sisenevas kurvis highside’i ja paraneb hetkel saadud vigastustest ning loodab augusti esimesel nädalavahetusel Alastaros stardis olla.

Kuna VihurMoto kaks kiireimat Supersport 300 sõitjat olid erinevatel põhjustel konkurentsist väljas, käis ülitihe konkurents soomlase Rasmus Nurmi ning end teiseks sõitnud Andre Kösteri ja leedulase Jonas Stankunase selja taga neljandale kuni seitsmendale kohale. Mindi kolmekesi kõrvuti kurvi ja vahetati pidevalt positsioone. “Tore, et ka Selyn Kazakova poistega võrdselt nahaalselt oma positsiooni küsis,” ütles Rohtlaan. Lõpuks pusis Fred Erik Merivälja end neljandaks, Silvester Sarapik kuuendaks ja Selyn Kazakova seitsmendaks.

Suuremates klassides oli VihurMoto jaoks Ducatide nädalavahetus, sest kõik klubilised käisid BIKEPointi toel rajal just nende tsiklitega.

Klassis B1200 ravib eelmise aasta Eesti karikavõitja Taavi Nahko supermotos saadud käevigastust, kuid tema tsiklile leiti asendussõitja Sander Luiski näol. Sander alustas nädalavahetust väga kindlalt, võitis kvalifikatsiooni, kuid võidusõidu start ebaõnnestus tal täielikult ning konkurente tuli noppima hakata üheksandalt positsioonilt. Sanderi ringiaeg oli teistest ligi sekundi võrra kiirem ning aegamisi möödus ta eesolijaist. Sõidu liidrid olid tal juba käeulatuses, kui 12. ringi alguses toimus suur kukkumine, mis jättis Sanderi ette vaid lätlase Janis Priednieksi, kuid siis võistlus katkestati. “Lätlasel hakkas rehv juba libedaks muutuma ja ta ootas sõidu lõppu. Kiiruse poolest oleks Sander võinud ta kätte saada, kuid nüüd tuli leppida teise kohaga,” ütles Rohtlaan, ja avaldas lootust, et järgmisel võistlusel Sander ka stardi treenimisele rõhku paneb. Teine selle klassi sõitja Mario Ilus lõpetas üheksandana. Ta sõitis väga stabiilselt oma isikliku rekordi lähedast aega 1.21 ning on peale eelmise hooaja lõpus üle elatud kukkumist taas leidmas enesekindlust.

Ülipõnev oli klassi Superbike võistlus, kus Mihkel Osula tuli kaitsma eelmisel aastal võidetud Eesti meistritiitlit. Kahjuks on tal sel hooajal kogunenud väga vähe treeningkilomeetreid, nädalavahetuse võistlus oli alles neljas kord rajal. Sellest hoolimata suutis Mihkel oma parima ringiaja sõita uude sekundisse (1.17,828) ja oli kvalifikatsioonis viies. Ta tegi väga stabiilse sõidu ning tõusis peale Hannes Soomeri katkestamist ja Šarunas Pladase kukkumist kolmandaks. “Võitja Ville Valtonen ja Soomer on hetkel veel palju ees, kuid leedulasi on Mihklil kindlasti võimalik püüda.” 

Klassis C1200 oli rajal BIKEPointi juht Tarvo Kallas, kellel vaatamata kehvale stardile õnnestus kindla ja kalkuleeritud sõiduga end päeva lõpuks poodiumi kolmandale astmele positsioneerida. “Möödasõite sai Tarvo sel võistlusel palju harjutada, sest ka kordusstardis tuli tal hakata oma positsiooni parandama,” ütles Rohtlaan. 

VihurMoto sõitjatest tõusid motoringraja Eesti meistrivõistluste avaetapil esikolmikusse:

MiniGP: Uku Kandelin II koht, Karro Robert Jäärats III koht.

Supersport 300: Andre Köster II koht.

B1200: Sander Luisk II koht.

Superbike: Mihkel Osula III koht.

C1200: Tarvo Kallas III koht.

VihurMoto hooaeg jätkub 1.-2. augustil Soomes Alastaros motoringraja Eesti meistrivõistluste teise etapiga.

Vt lisa www.vihurmoto.ee