Andres Tammsaar: “Rajal muudele asjadele mõelda ei saa”

Andres Tammsaar, foto Edgar Seemendi

Klass: B1200
Peale EKV avaetappi: 5. kohal
Tsikkel: Honda CBR 1000 RR
Number: 166
Klubi: Biker24 Motospordiklubi

Kuidas ja millal jõudsid ringrajasõidu juurde?

Lapsepõlves olid mul mitmed mopeedid ja 15-aastaselt sain endale Jawa 350ne. Sealt see pisik sisse jäi. Vahepeal oli pikk paus mootorratastest, 32-aastaselt ostsin endale tänaval sõitmiseks Honda CBR 600. 

Rajale jõudsin 2008. aastal hea sõbra Tarmo Kivi kutsel ja õhutusel. 2009. aasta oli päris võistlusaasta, kus sai kaasa tehtud kõik sõidud, kaasa arvatud kaks Soome etappi. Kui Audru vana rada läks remonti, siis otsustasin suurema, 1000se ratta kasuks, sest 600stesse oli liiga vähe sõitjaid jäänud. 2013. ja 2014. kulgesid uuel auto24ringil suhteliselt hästi. 2014. aasta kokkuvõttes lõpetasin B1200 (tollal Rookie 1000) neljanda kohaga.

Pärast seda oli paar aastat pausi ja alates 2017. aastast olen osalenud paaril Eesti karikaetapil, rohkem võtsin osa hästiorganiseeritud rajapäevadest.

Mis sind selle ala juures võlub?

Kui olen rajal, siis ei saa mõelda muudest teemadest. Ringrada on väga nüansirohke ja lisaks meeldib mulle tehnikaga tegelemine.

Mis on su karjääri parim elamus?

On olnud mitmeid. Näiteks olla samal ajal rajal ja näha, kuidas sõidab Vesa Kallio.

Või sõita koos ühes võistluses tollal 68-aastase Aimo Heinoneniga.

Tore oli ka saada oma esimene karikas B1200 sõidus, kui eelmisel aastal tulin vihmasõidus kolmandaks. Eelmisel aastal oli tore sõita endurance-võistlust.

Kas on olnud ka hetk, kus oled mõelnud, et aitab küll? Kui jah, siis mis pani jätkama?

On olnud hetki, kui küsid, et miks ma jälle olen siin Audrus ja nühin seda rada, aga mulle lihtsalt meeldib sõita. On hea tunne, kui valitsed masinat ja eriti hea, kui suudad seda teha samal ajal ka kiiresti.

Millist rada või radu sulle meeldib sõita?

Viimasel ajal olen aru saanud, et tuleb võimalikult palju erinevaid radu sõita. Sooviks sõita Euroopa suurtel radadel. Soome uuel KymiRingil meeldis.

Kui palju oled sel aastal treenida saanud?

Sellel aastal olen treeninud päris hästi nii Audrus kui ka Soomes ja Riias.

Millist aega ja/või tulemust lähed sel aastal püüdma?

Prooviks lõpuks sõita alla 1.20 auto24ringil ja olla B1200 aasta kokkuvõttes poodiumil.

Motoringraja Eesti meistri- ja karikavõistluste teine etapp toimub 1.-2. augustil Soomes Alastaro ringrajal. Lisainfo: https://msport.ee/events/motoringraja-emv-ii-etapp-4/

Foto: Edgar Seemendi