Gregor Lootus jätkab Eesti meistritiitli kursil

Täna toimus Türil motokrossi Eesti noorte meistri- ja karikavõistluste teine etapp, kus klassi 50cc Eesti meistritiitli poole kulgemist jätkas kindlalt Gregor Lootus (KTM, Motoextreme).

50cc start, foto Helen Urbanik.

Ka esimesel etapil Tihemetsas mõlemad Eesti meistrivõistluste arvestusse läinud sõidud võitnud Lootus tegi täna ideaalse võistluspäeva: kiireim aeg nii kvalifikatsioonis kui kindlad võidud mõlemas võistlussõidus. Lootusele püüdsid kandadele astuda Bruno Mägi (KTM, AMB Racing Team) ja Theo Kolts (Husqvarna, Vihur Motosport). Mägi oli esimeses sõidus teine, kuid teises andis talle kõva lahingu möödunud aastal veel väiksemas 50 PW/Mini klassis ilma teinud Kolts, kes kolmandal ringil Mägi mööda lasi, kuid paar ringi hiljem oma positsiooni tagasi võitis. Kokkuvõttes saigi Kolts Lootuse järel ja Mägiga võrdsete punktidega tänaselt etapilt teise koha, Mägi oli kolmas. Koguni 30 võistlejaga 50cc oli täna ka üks osalejaterohkemaid klasse. Meistrivõistluste üldarvestuses juhib Lootus maksimaalse 100 punktiga, Mägi on teine (84 p) ja kolmas Theo Kolts (79 p).

Travis Leok, foto Helen Urbanik.

Kõige rohkearvulisemas masinaklassis 65cc läks rajale koguni 36 poissi ja tüdrukut. Kvalifikatsiooni kiireima aja sõitis välja Kaspar Uibu (Yamaha, Sõmerpalu MK), kuid esimest sõitu asusid juhatama Tanel Leoki poeg Travis Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ja Aigar Leoki poeg Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Teisel ringil möödus Uibu Lucasest ja Lucasel ei õnnestunud vaatamata pingutusele oma positsiooni tagasi võita. Travis võitis sõidu Uibu ja Lucase ees. Teise sõidu start oli esimese koopia ning seekord juhatasid Travis ja Lucas sõitu koos peaaegu lõpuni, kuni mõlemad viimasel ringil erinevates kohtades kukkusid. Võimaluse kasutas kohe ära Enriko Peilman (KTM, RedMoto Racing), kes oli hoidnud Leokite selja taga kolmandat positsiooni, napsates liidrikoha endale ja üllatades sõiduvõiduga ka finišikohtunikku, kes ei jõudnud talle õigel hetkel lippu lehvitada. Travis jäi teises sõidus teiseks, Lucase ette kolmandaks tõusis aga soomlane Viktor Leppälä (Yamaha). Kokkuvõttes võitis Travis Leok Enriko Peilmani ja Lucas Leoki ees.

Romeo Pikand, foto Helen Urbanik.

Klassis 85cc ei olnud täna vastast Romeo Pikandile (KTM, Viljandi VMK). Esimese sõidu võitis Pikand üle 14-sekundilise eduga Tanel Leoki vanema poja ja oma treeningkaaslase Sebastian Leoki (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ning möödunud aastase 65cc klassis Eesti meistri Gregor Kuuse (Husqvarna, RedMoto Racing) ees. Teises sõidus istusid Kuusk, Leok ja Kennert Nurja (KTM, AYR Racing) Pikandil juba tihedamalt kandadel, kuid ohustada Viljandi noormees end siiski ei lasknud. Kuusk oli finišis vaid 3,5 sekundit Pikandist maas, talle järgnes kolmandana Nurja. Päeva kokkuvõttes oli esikolmik Pikand, Kuusk ja Leok.

Kõige pisemate võistlejate klassis 50 PW/Mini oli täna rajal 10 osalejat, kellele hommikul värskelt kastetud rada osutus tõeliseks katsumuseks (samuti nende vanematele, kes raja kõrval jooksid ja kvalifikatsioonis kukkunud sõitjaid püsti aitasid). Kuid treening teeb tugevaks, samuti tahenesid võistlussõitudeks tingimused tänasel palaval päeval oluliselt. Mõlemad sõidud võitis Stever Pihu (KTM), kellele järgnesid Mikk Saar (Husqvarna, Roosna-Alliku Motoklubi) ja Karl Hünerson (Husqvarna, RedMoto Racing).

ATV Lapsed ja ATV Lapsed Juunior klasside ühises sõidus läks rajale 11 neljarattalist. ATV Lapsed klassis võitis kvalifikatsiooni ja esimese sõidu Andy Roose (Apex, Äksi39Racing Team), kuid teises sõidus ta kukkus ja oli sunnitud katkestama. Teise sõidu võit läks Argo Algmale (Apex, Linnamäe Krossiklubi), kes oli esimeses sõidus teine, ent kogus kokkuvõttes enim punkte (47). Päeva kokkuvõttes järgnesid talle võrdse 40 punktiga Kaspar Saar (Apex) ja Pätrick Ilm (Cobra, mõlemad Linnamäe Krossiklubi). ATV Lapsed Juunior klassis edestas Sebastian Pedras (Apex, Sõmerpalu MK) kahte vaprat tütarlast, Alice Kivimäge (Apex, Linnamäe Krossiklubi) ja Laura Põldmad (Apex, Motoklubi D ja T).

Võistluse täpsemad tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1785648

Kuueetapiline motokrossi Eesti noorte karikasari jätkub 15. augustil Linnamäe krossirajal.