Igor Kolektor: “Nüüd olen ringrajast sõltuvuses”

Klass: B1200
Peale EKV avaetappi: 18. kohal (katkestamine)
Tsikkel: BMW S1000RR
Number: 313
Klubi: Vihur Motosport

Kuidas ja millal jõudsid ringrajasõidu juurde?

2015. aastal tegin tsikliload ja ostsin esimese naked-ratta. Esimesel aastal käisin korra sõpradega auto24ringil kaasas ja nii see algas. Kohe järgmisel aastal ostsin bike’i, käisin mitmel rajapäeval, hakkas meeldima, panin tsiklile rajagondlid külge ja nüüd olen sõltuvuses. Alates 2017–2018 aastast tegelen ringrajasõiduga aktiivselt.

Mis sind selle ala juures võlub?

See on selline adrenaliin, mis jätab selja taha kõik ülejäänud argipäeva mured ja probleemid. Lülitad ennast välja ja upud sinna mootori pööretesse punasel tsoonil. Pluss muidugi suur huvi tehnika vastu, mis ei jäta külmaks. 

Mis on su karjääri parim elamus?

Parim elamus oli ilmselt elu esimene karikas. Sõitsin C-klassis teisele kohale. Ei saa ka märkimata jätta nädalavahetust Itaalias, Misano rajal — sõita samas, kus sõidavad MotoGP-mehed.

Kas on olnud ka hetk, kus oled mõelnud, et aitab küll? Kui jah, siis mis pani jätkama?

Olen tõesti mõelnud, et äkki aitab. Eriti siis, kui tuleb arenemises paus. Jätkama paneb alati järjekordne võidusõit, kus silmad hakkavad särama peale stardi punaste tulede kustumist. 

Millist rada või radu sulle meeldib sõita?

Ma ei ole väga palju radu sõitnud. Hetkel kokku neli. Meeldib areneda ja seda on uuel rajal muidugi oluliselt lihtsam teha. Praegune lemmik on ilmselt ikkagi Misano. 

Kui palju oled sel aastal treenida saanud?

Sel aastal olen umbes neli korda käinud auto24ringil erinevatel rajapäevadel ja võistlustel. Vaatamata olukorrale sai kilomeetreid korralikult koguda ja parandada isiklikku rekordit lausa sekundi võrra (eelmise aastaga võrreldes). 

Millist aega ja/või tulemust lähed sel aastal püüdma?

See aasta tahan auto24ringil sõita alla 1:19, ehk parandada veel natuke enda parimat tulemust. Lisaks üritan osaleda ka kõigil EKV etappidel.

Motoringraja Eesti meistri- ja karikavõistluste teine etapp toimub 1.-2. augustil Soomes Alastaro ringrajal. Lisainfo: https://msport.ee/events/motoringraja-emv-ii-etapp-4/