Mario Ilus: eelkõige püüan rajal head enesetunnet

Klass: B1200
Peale EKV avaetappi: 9. kohal
Tsikkel: Ducati Panigale V4
Number: 131
Klubi: Vihur Motosport

Kuidas ja millal jõudsid ringrajasõidu juurde?

Ronisin tsikli selga esimest korda 2015. aastal, toona sai ringi uhatud maanteedel.

Pärast 2016. aastal toimunud õnnetust mootorrattaga tänaval enam väga sõita ei viitsinud ja nagu tellitult, helistas ühel päeval tuttav ja kutsus rajale sõitma ning sealt see algas… 

Helistasin sõber Tarvo Kallasele (Bikepoint) ja järgmisel päeval olin uue rattaga rada proovimas.

2017. aastal proovisin Marko Rohlaane trenni ja siis enam ei kahelnud ka, et see on just see ala, millega tegeleda tahan. 

Mis sind ringrajasõidu juures võlub?

Kiirus, Ducatid ja see, et argipäeva mured ununevad täielikult. Kui oled rajal, siis keskendud ainult sõidule.

Mis on su karjääri parim elamus?

Endurance sõidu kolmas koht koos Tarvoga ja eredamalt on meeles ka Mihkel Osula flöödimäng (Titanic), millega mind võistlusstarti saadeti ja mille toel ma tookord ilmselt poodiumile finišeerisin 😜.

Kas on olnud ka hetk, kus oled mõelnud, et aitab küll? Kui jah, siis mis pani jätkama?

Ei ole. Selliste tiimikaaslastega pole see lihtsalt võimalik. Meil ei lasta motivatsioonil langeda :). Kui haiglasse satud, saadetakse juba kukkumisest kokkupandud naljavideosid ja kibeledki kohe rajale tagasi. 

Millist rada või radu sulle meeldib sõita?

Itaalias Misano ja vaieldamatu lemmik Mugello. Samuti meeldib Soome Alastaro ja loomulikult ka meie oma enda auto24ring.

Kui palju oled sel aastal treenida saanud?

Koos erinevate võistluste ja rajapäevadega ikka olen. Päevades ei oska öelda, aga piisavalt, et eelmise aasta “lend” vaikselt ununema hakkab 🙂.

Millist aega ja/või tulemust lähed sel aastal püüdma?

Eelkõige head enesetunnet. Nagu hooaja algul öeldud sai, siis Taavi Nahko tulemustest tahaks kiiremaid aegu sõita 😀. Ära ei ütleks ka mõnest poodiumikohast 😉

Motoringraja Eesti meistri- ja karikavõistluste teine etapp toimub 1.-2. augustil Soomes Alastaro ringrajal. Lisainfo: https://msport.ee/events/motoringraja-emv-ii-etapp-4/