mäkketõusu pressiteate pilt

Mootorrastaste mäkketõus alustab hooaega esmakordselt Põltsamaal

4. juulil algab Covid 19 järgselt Coop Põlva Eesti meistrivõistluste sari mootorrataste mäkketõusus. Esimene etapp toimub esmakordselt Põltsamaal, täpsemalt Kuningamäel, võistluste algus kell 14.00. Tegemist on tehismäega, mida on mitmed nädalad kohendatud spetisaalselt mäkketõusu tarbeks.

Põltsamaa etapi täpsemate detalidega on võimalik tutvuda: https://www.facebook.com/events/253948956051699/

Käesoleval aastal on meistrivõistluste sari täienenud lisaks uuele võistluskohale ka uue klassiga, nimelt Mini juunior, kuhu ootame sõitma kõiki võistlejaid vanuses kuni 6 aastat. Hetkel on teadaolevalt 4. juulil võistlustules 4. aastane tütarlaps Zara, kes ootab tugevat konkurentsi.
Vanemad noored saavad osaleda aga Juunior klassis, kus tiitli peale hakkavad võistlema juba eelnevatel aastatel tegusid teinud noored mäkketõusjad. Lisaks neile on juba teist aastat järjest võimalik saada enda nimele Uustulnuka tiitel, mille saamiseks oodatakse võistlema uusi võistlejaid spetsiaalmootorrataste klassis, kes varasemalt ei ole kunagi osalenud meistrivõistluste sarjas. Seega veel on aega tervelt üks öö, et valmistada ette uus ratas ning uhke tiitli nimel võitlema tulla. Samuti ootame võistlema naissooesindajaid ning võib tulla ka motokrossirattaga või siis showklassis näiteks motoriseeritud vanniga. Uued ning vanad võistlejad saavad võistlustingimustega tutvuda: https://msport.ee/wp-content/uploads/2020/02/EMV-Mootorrataste-Makketousus-voistlustingimused-2020.pdf

Mootorrataste mäkketõusu on korraldatud Eestis juba alates aastast 1998 ning tegemist on väga vaatemängulise, adrenaliinikogust suurendava motospordialaga, kus osalevad võimsad mootorrattad ning hulljulged võistlejad.

Coop Põlva Eesti Meistrivõistluste kalender 2020:
– 4. juuli Kuningamäe, Põltsamaa (EMV)
– 11. juuli Laatre, Valgamaa (EMV)
– 1. august Rannu, Tartumaa (EMV)
– 29. august Aakre, Valgamaa (Vene tehnika erivõistlus)
– 5. september Sõreste, Põlvamaa (EMV)
– 19. september Marjamägi, Valgamaa (EMV)

Värskeim info mäkketõusu kohta leitav: https://www.facebook.com/HillclimbEst

,