Hannes Soomer: “Väga keeruline nädalavahetus”

Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha) tuli täna Hispaanias Jerezes toimunud Supersport klassi teise MM-etapi teises võistlussõidus üheksas.

Tingimused olid teises võistlussõidus pisut leebemad: eilse 42-kraadise kuumusega võrreldes “vaid” 36 kraadi õhusooja. Lisaks lühendati tänast sõitu 17 ringilt 11 ringile peale soojendusel toimunud veidrat kokkupõrget Axel Bassani (Soradis Yamaha Motoxracing) ja Raffaele de Rosa (MV Agusta Reparto Corse) vahel. Soomer sai suhteliselt hea stardi ning püsis esimestel ringidel liidergrupis, kuid tegi siis Steven Odendaaliga heideldes apsu ja jäi peale seda esikümne lõppu “tiksuma”. “Eilsega võrreldes olin esimestele märksa lähemal,” ütles Soomer. Võistlussõidu lõpetas ta üheksandana, kaotades võitjale, itaallasele Andrea Locatellile (BARDAHL Evan Bros. WorldSSP Team) 8,678 sekundit.

“Nädalavahetus oli kogu meeskonnale raske ja õppisime palju,” võttis Soomer peale pikka võistluspausi järel toimunud MM-etapi kokku. “Kiired väljaminekud on koht, kus ma esimestele kaotan ja seda peame järgmiseks etapiks parandama.”

Võimalus korrektuurideks on juba järgmisel nädalavahetusel Portugalis Portimaos. “See rada mulle meeldib ja olen seal ka kiire olnud,” ütles Soomer.

Fotod: Geebee images.