Rannus Ervin: “Ringrada on mind välja valinud ja vastupidi”

Klass: B1200
Peale EKV 2. etappi: 2. kohal
Tsikkel: Suzuki GSX-R1000R
Number: 100
Klubi: Biker 24 Motospordiklubi

Kuidas ja millal jõudsid ringrajasõidu juurde?

Ringraja juurde jõudsin tänu naabrile, kelleks oli Mait Seger. Kunagine NSV Liidu medalist, mitmekordne Eesti meister ning Kalevi Suursõidu võitja. Vaatasin, kuidas ta ratast ehitas, trenni tegi ja nii see pisik mind nakatas. Loomulikult käis võrride ja mopeedidega linnapeal kihutamine siis asja juurde. Esimesed ringrajaharjutused platsil tegin 8–9-aastaselt. Kuna mul oli ainult krossiratas, siis esimesel ringrajavõistlusel osalesin 12–13-aastaselt.

Mis sind selle ala juures võlub?

Raske öelda, aga see on kiirus. See on spordiala, mis on minu välja valinud ja vastupidi. Mul on selle üle ainult heameel ja nii ma elangi selles 24 tundi ööpäevas 365 päeva aastas 🙂

Mis on su karjääri parim elamus?

Neid on mitmeid, kuid kindlasti on jäänud meelde esimene ringrajavõistlus, millel osalesin. See toimus Pärnus vanal Sauga “kolmnurgal”. Olin siis kas 12- või 13-aastane ja sellel võistlusel õnnestus kohe teine koht saavutada. Lisaks on ringajasõit, eriti heal ja huvitaval rajal, mulle elamus omaette.

Kas on olnud ka hetk, kus oled mõelnud, et aitab küll? Kui jah, siis mis pani jätkama?

Niikaua, kui suudan ratta selga ronida ja adekvaatselt mõelda, siis ka sõidan. Olen proovinud erinevaid spordialasid nii madalamal kui kõrgemal tasemel, kuid jõuan päeva lõpuks ikkagi rinka juurde tagasi. Liiati on kiirus mulle verega kaasa antud ja kõik, mis puudutab kiirust, see paelub. Mulle meeldib öelda: ma tean, mis ajab rähni puu otsa!

Millist rada või radu sulle meeldib sõita?

Meeldivad rajad, mis on kiired, suurte laugete ja kiirete kurvidega, kus saab pikalt külg maas sõita. Väikesed kõrguste vahed on samuti plussiks ehk niiöelda tänapäevased ringrajad. Paraku meil ja lähinaabritel selliseid pole.

Kui palju oled sel aastal treenida saanud?

Endalegi üllatuseks päris palju. Tegelikult minu viimased sõidud oli aastal 2013 ja sellel aastal otsustasin uuesti võidu sõitma hakata. Vanus selline, et noortele enam niisama vastu ei saa, kui topelt rohkem trenni ei tee. Seetõttu võtsin asja tõsiselt ette ja kui päevad ja korrad kokku lugeda, siis võib öelda, et treenin kaks korda nädalas. Lisaks auto24ringile olen käinud trennis nii Soomes kui Leedus.

Millist aega ja/või tulemust lähed sel aastal püüdma?

Ma ei ole hea ajasõitja ja reeglina see mind ei motiveeri, küll aga tulemus. Ka kehva ajaga võib saada hea tulemuse ja see on spordis minu jaoks olulisem. Kuna ma olen spordis maksimalist, siis varasemalt öelnuks ma, et kas kõik või mitte midagi, siis täna ütlen, et tahan saada hooaja lõpuks võimalikult palju punkte ja olla kiire! 🙂

Motoringraja Eesti meistri- ja karikavõistluste kolmas etapp toimub 22.-23. augustil Lätis Bikernieki ringrajal.