Kadri Ehamäe võitis taas Soome karikavõistluse etapi

Naiste Soome motokrossi karikavõistluste viies etapp sõideti Rauma krossirajal, kus jätkas häid esitusi Kadri Ehamäe, mille tulemuseks hooaja teine esikoht.

Võistluspäev ei alanud Kadri Ehamäe (Yamaha) sõnul väga hästi, kuna kvalifikatsioonis ei suutnud ta kuidagi head tunnetust saada ja seetõttu oli tulemuseks paremuselt kolmas ringiaeg.
Esimene start ei läinud eestlannal kõige paremini, kui ta oli kaheksas ja sealt tuli ette poole rühkima hakata. Kadri sõnul oli rada meeletult kitsas, mistõttu möödumiseks oli päris raske kohti leida, aga sõidu lõpuks suutis ta end siiski teiseks sõita.
Teine sõit kulges aga hulga paremini ja stardikurvis oli ta teine, aga paar kurvi hiljem jäi Ehamäe liidri taha toppama ja seetõttu pääses üks konkurent eestlannast mööda. Õnneks suutis Kadri end kiiresti tagasi teisele kohale sõita ning terve sõit jälitas ta liider Marita Nyqvisti (Yamaha). Paar ringi enne lõppu hakkas eestlanna liidrit ründama ja viimasel ringil mõned kurvid enne finišit sõitiski Kadri Nyqvistist väliskurvis mööda ja võitis sõidu.
Kahe sõidu kokkuvõttes kuulus Ehamäele poodiumi kõrgeim aste, teiseks tuli avasõidu võitnud Nyqvist ja kolmandaks mõlemad sõidud samal kohal lõpetanud Ria Virtanen (KTM).
Karikavõistluste liider on Nyqvist 222 punktiga, teine on Virtanen (213 p) ja kolmas Raumas neljanda koha saanud Laura Kurkkinen (181 p). Avaetapilt vigastuse tõttu eemale jäänud Ehamäe asub 155 punktiga neljandal kohal.

Ehamäe järgmine võistlus toimub eeloleval pühapäeval Leedus sealsetel meistrivõistluste etapil.