Gregor Lootus krooniti Holstres 50cc Eesti meistriks

Gregor Lootus (KTM, Motoextreme) krooniti laupäeval Holstre-Nõmmel toimunud motokrossi noortesarja finaaletapil Eesti meistriks klassis 50cc.

Klassis 50cc juhtis mõlemat sõitu Theo Kolts (KTM, Vihur Motosport), kuid Lootusel õnnestus temast mõlemal korral mööda pääseda. “Konkurendi Theo Koltsiga sai kõvasti pusitud, aga seekord jäi Gregori käsi taas kindlamaks,” ütles Gregori isa Heiki Lootus. “Eilse ajasõidu Gregor küll võitis, kuid stardid ei olnud kõige õnnestunumad, mõlemas sõidus pidi hakkama pingutama, et teise-kolmanda koha pealt ettepoole nihkuda.” Holstres lõpetas Lootuse järel teisena Kolts, kes tuli 215 punktiga esimeseks viieetapilise noorte karikasarja arvestuses (teine oli Lootus, 200 p ja üks vähem osaletud etapp, kolmas Rasmus Näär, 186 p). Viimasel etapil oli kolmas Bruno Mägi (KTM, AMB Racing Team). Kolmest etapist koosnenud Eesti meistrivõistlustel võitis Lootus maksimaalse 150 punktiga Koltsi (123 p) ja Mägi (122 p) ees.

Sellel hooajal on Lootus võtnud sõitudest maksimumi ehk võitnud kõik meistrivõistlused nii Eestis kui Lätis. “Kevadise eriolukorra ajal tegime pea iga päev trenni ja see kajastub ka selle aasta võistlustulemustes,” kommenteerib isa Heiki. Gregori edasiviiv jõud on treeningutahe ja tugev võidusoov. Tänu mehhaanikust isale ei ole Gregoril olnud ka ühtki võidusõidu katkestamist.

Päevaga rahule jäänud Theo Koltsi isa kommenteeris esimest aastat 50cc klassis osalenud poja sõitu: “Theo sai mõlemad stardivõidud ja kiireima ringi aja. Ta juhtis ka mõlemat sõitu, aga aeglastest möödasõitudel läks Gregor mööda, kuna Theo trajektoori valik ei olnud kõige parem.”

65cc klassi esikolmik: Travis Leok (vasakult), Lucas Leok, Kaspar Uibu.

Eesti noorte karikasarja võitjaks klassis 65cc tuli 227 punktiga Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kellele see oli esimene aasta 65-kuubikulisel tsiklil. Holstres võitis esimese sõidu Tanel Leoki poeg Travis Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK), onupoeg Lucas Leok jäi 5 sekundi kaugusele ning kolmas oli klubikaaslane Kaspar Uibu (Yamaha). Teises sõidus sai Travis taas parema stardi, kuid varsti oli Lucas temast möödas ning teiseks kihutas end Uibu, kuid konkurents kolme liidri vahel oli ülitihe, nad mahtusid vähem kui kolme sekundi sisse. Etapi võitis Lucas Leok Travis Leoki ja Uibu ees. Sarja kokkuvõttes oli esikolmik sama.

“Koroonaaeg mängis ilmselt Lucase kasuks,” rääkis Lucase isa ja treener Aigar Leok. “Meil oli rohkem aega vaheaastaks ette valmistuda. Poiss on terve hooaja püsinud terve ja oleme teinud ka järjepidevat tööd. Võtan tema ees mütsi maha, sest ta on näidanud väga visa hinge ja suurt võitlusvaimu! Eilsesse viimasesse startigi minnes ütlesin, et võid ju veidi rahulikumalt võtta – aga ta punnis ikka nii sõidu- kui etapivõidu välja ning oli ka sarjas esimene.” Aigar tunnistab, et isegi kui üritaks, ei oleks võimalik poja motokrossivaimustust või võitlushimu vähendada: “See on tal geenidega ikka nii sees ja hommikul süüakse putru ka õega võidu peale.”

Klassis 85cc domineeris Holstre kodurajal Romeo Pikand (KTM, Viljandi Motospordiklubi), võites nii kvalifikatsiooni kui mõlemad sõidud. Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing) oli mõlemas sõidus teine ning kokkuvõttes võttis kolmanda koha esimese sõidu neljas ja teise sõidu kolmas Rasmus-Alan Truus (KTM, Linnamäe Krossiklubi). Sarja üldarvestuses teenisid nii Pikand kui Kuusk mõlemad 200 punkti, kuid Pikandil on rohkem sõiduvõite ning nii läks ka üldvõit Viljandi noormehele. Kolmanda koha teenis Tristan Loob (Husqvarna, Pärnu Motoblub, 154 p).

Esimest aastat 85cc klassis osalev Gregor Kuusk: “Esimeses sõidus sain minema stardist kolmandana, Timo Tjorven Teesalust pääsesin mööda alles järgmisel ringil ja üritasin Pikandile veel järgi saada. Vahepeal isegi hoidsin vahet samana, aga väsisin ja see läks natuke suuremaks. Teise sõidu start läks paremini, olin kohe teine ja sõitsin Pikandiga üsna sama aega, siis hakkasin järgi tulema ja vahe oli juba kaks sekundit, aga väsimus tuli peale, tegin ka metsas vea, vahe suurenes 5 sekundile, nii ka lõpetasime. Sari on läinud hästi, enne eilset suutsin olla esimene, aga Pikand sai mööda, kuna ma olin Haanjas esimene sõit neljas, sest tegin kurvis vea, ei läinud kohe gaasi peale ja vajusin pikali. Muidu on sarja punktide arv ja saavutused rahule jäämist väärt.”

Kõige pisemate klassis 50 PW/Mini astus esimese sõidu teise ja teise sõidu võiduga taas poodiumi kõrgeimale astmele Stever Pihu (KTM, Sõmerpalu MK), kuid esimeses sõidus andis talle lahingu Dominic Toomsalu (Husqvarna), kes avasõidu võitis, kuid oli teises sõidus kolmas. Kolmas oli Mikk Saar (kolmas ja teine koht).

Võistluse detailsed tulemused leiab lingilt: https://speedhive.mylaps.com/Events/1798237

Sarjade punktiarvestused leiab siit: https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

Motokrossi Eesti noorte meistri- ja karikavõistluste sarja toetab A. Le Coq.

Fotodel: 50cc ja 65cc klasside esikolmikud poodiumil.