Kadri Ehamäe Soome karikavõistluste finaaletapil kolmas

Vantaa lennuvälja naabruses asuval krossirajal sõideti Soome motokrossi karikavõistluste finaaletapp, kus naiste arvestuses sõitis taas tublilt Kadri Ehamäe, kes sai keerulistes tingimustes peetud võistlusel lõpuks kolmanda koha.

Kvalifikatsioonis näitas Kadri Ehamäe (Yamaha) Hanna Mertsalmi (Honda) järel teist aega. Avasõidus sai Ehamäe küll esimesena minema, kuid sõidu jooksul tuli tal kukkujatest mööda manööverdamisel ise eksida ja nii tuli sõidust lõpuks kolmas koht. Viimases sõidus ei saanud eestlanna küll head starti, kuid sõidu edenedes suutis ta oma kohta parandada ning oli taas kolmas.

“Päev läbi kallas vihma ja rada oli üks suur poriauk ning seal oli ainult üks trajektoor, mida mööda sõita saigi. Polegi enne vist nii porisel rajal sõitnud, sooned olid kohati põlvini ja vett täis ning kui soonest kõrvale läksid, siis oli muda põlvini, ” meenutas Ehamäe. “Esimeses sõidus sain küll stardikurvist esimesena minema, kuid võiduks seekord ainult sellest ei piisanud. Nimelt oli juba järgmisel ringil igas kurvis mõni kukkuja ning proovides neist teist trajektoori valides mööduda, suutsin mitu korda lihtsalt pori sisse kinni jääda või külje maha panna. Pori seest välja saamine võttis aga aega ja kaotasin mõned kohad, kuid sõidu lõpuni suutsin õnneks kolmandat kohta hoida.”

“Teises sõidus sain stardist üsna halvasti minema ja hakkasin sõitjate rivi keskelt ette poole pürgima, kuid sarnaselt esimesele sõidule oli möödumiseks kohti väga raske leida. Õnneks ei olnud ainult minul raske ja kukkusid ka teised konkurendid. Viimasel ringil suutsin kolmandale kohale tõusta ja see andis mulle ka kokkuvõttes kolmanda koha.”

Vantaa etapil võitis mõlemad sõidud Marita Nyqvist (Yamaha), kellele järgnesid kokkuvõttes Mertsalmi ja Ehamäe. Nyqvist võitis ka 272 punktiga Soome karikavõistlused, teine oli Vantaas neljanda koha saanud Ria Virtanen (KTM, 250 p) ja kolmas Laura Kurkinen (KTM, 210 p), tema oli finaaletapil seitsmes. Avaetapilt vigastuse tõttu puudunud Ehamäe sai 195 punktiga neljanda koha.

Ehamäe järgmine võistlus on juba eeloleval nädalavahetusel Lange motokeskuses, kus toimub Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste suur finaaletapp.