Šarūnas Pladas: “Naudin oma piiride avardamist”

Alpe Adria ja World Superbike sarjade kogemusega 41-aastane leedulane Šarūnas Pladas on 75 punktiga 2020. aasta Eesti motoringraja meister Superbike klassis (Mihkel Osula (67 p) pidi leppima teise kohaga  ja lätlane Sergei Panevin (59 p) oli kolmas).

Klass: Superbike

Eesti meister 2020

Riik: Lithuania

Tsikkel: BMW

Number: 13

Millised olid su plaanid enne hooaja algust ning kas neid tuli pandeemia tõttu palju muuta? 

2020. aasta põhieesmärk oli osaleda kahel Alpe Adria etapil, kuid pandeemia tõttu plaanid muutusid ning Leedu ja Balti ringrajameistrivõistlused said esmatähtsaks.

Sõitsid sel aastal mitu rajarekordit (Bikerniekis 1.37,524 ja Nemunringil 1.09,743). Kas see oli omaette eesmärk või lihtsalt juhus?

Rekordite ületamist ma eesmärgiks ei seadnud. Minu emotsionaalne seisund ja füüsiline vorm olid õiged, nii et see lihtsalt juhtus 🙂 Lisaks hakkan ma BMW-ga ära harjuma.

Milline oli su selle aasta parim võidusõit? Kõige keerulisem?

Parimad sõidud olid Pärnus, kui osalesid ka Hannes Soomer ja Ville Valtonen. Nad on võidusõitjad, kes mind inspireerivad. Samuti vedas mul sel aastal, sest mul oli võimalus Soomeriga ühes boksis olla. Need võistlused ei olnud mitte ainult parimad, vaid ka kõige raskemad, sest mul oli kaks sarnast kukkumist ühes ja samas kohas, kvalifikatsiooni s ja hiljem võidusõidus. 

Mida arvad Pärnu ringrajast?

Minu suhe Pärnu rajaga on pingeline 🙂 Ma olen siin palju kord kukkunud ja mu kiirus sellel rajal pole olnud rahuldav. Sellel aastal sõitsin välja aja 1.15,6, mis ei ole sugugi paha tulemus.

Mis sulle võidusõidu juures kõige enam meeldib?

Oma füüsiliste ja psühholoogiliste võimete piiride avardamine, see on asi, mida võidusõidu juures kõige rohkem naudin.

Millised on plaanid järgmiseks hooajaks?

Mul ei ole 2021 hooajaks veel plaane, kuid ma annan endast parima, et saaksin võidu sõita ja teha seda senisest kiiremini 🙂

Räägi pisut ka meeskonnast Pladas Racing — kes sinna veel kuuluvad?

Pladas Racing on lihtsalt sõpruskond, kellel on ühine kirg ning kes tahavad üksteist aidata nii, et sellega ei ole seotud mingeid kohustusi.

Šarūnas Pladas: “I enjoy expanding my boundaries”

The 41-year-old Lithuanian Šarūnas Pladas, who has experience from the Alpe Adria and World Superbike series, is the 2020 Estonian Champion in the Superbike

Class with 75 points (Mihkel Osula had to settle for the second place with 67 p and the Latvian Sergey Panevin was third with 59 p).

Class: Superbike

Estonian Champion 2020

Country: Lithuania

Bike: BMW

Number: 13

What were your plans before the beginning of the season and did you have to change them much because of the pandemic?

The main goal for 2020 was to participate in two Alpe Adria races but because of the pandemic plans changed, so Lithuanian and Baltic Road Racing Championships became the priority.

You broke a few circuit records this year (Bikernieki 1:37.524 and Nemunring 1:09.743). Was it something you aimed for or did it just happen?

I didn’t have a goal to break records. My emotional state and physical condition were right, so it just happened 🙂 Also, I am getting used to the BMW.

What was the best race for you this year? The most difficult?

The best races were in Pärnu when Hannes Soomer and Ville Valtonen also participated. They are racers who inspire me. Also, this year I was lucky to have a chance to be in the same pit box as Soomer. These races were not only the best but also the most difficult because I had two similar crashes at the same place, during the qualification and later on in the race. 

How do you like the track in Pärnu?

My relationship with the Pärnu track is intense 🙂 I had many crashes here and the speed was not satisfying. This year I reached 1.15.6, so now it is not that bad.

What do you enjoy most about racing?

Expanding the boundaries of my physical and psychological skills, this is what I enjoy the most in racing.

What are your plans for the next season?

I don’t have any plans for the 2021 season yet, but I am doing all my best to have a possibility to race and to race faster 🙂

Can you also tell a little bit about the team Pladas Racing – who else is a member?

Pladas Racing is just a group of friends with the same passion who want to help each other without any commitment.