Talvel toimuvad spordipsühholoogia koolitused

Spordipsühholoog Aave Hannus

Talvel toimub spordipsühholoogi Aave Hannuse juhtimisel motosportlastele kolmest osast koosnev spordipsühholoogia alane koolitustsükkel.

Mis on psühholoogilised oskused ja milleks neid treenida?

Kui eesmärgi saavutamine ebaõnnestub, arvavad paljud sportlased, et nad peaksid kas lihtsalt tahtma rohkem võita või lihtsalt tegema rohkem trenni. Enamasti pole kummastki „lihtsast“ plaanist palju abi.

Spordis ei võida enamasti see, kes kõige rohkem tahab võita ega ka mitte see, kes kõige rohkem trenni teeb. Võidab see, kes on konkurentidest kas kiirem või siis muul moel osavam ja suudab pingeolukorras kogu oma osavuse realiseerida. Selleks, et olla pingelisel võistlushetkel erk ja samas külma närviga, parasjagu ülesköetud ja samas pingevaba – realiseerida oma võimed ja oskused – on vaja osata enda vaimset seisundit juhtida. See oskus ei ole kaasasündinud, vaid kujuneb sihipärase vaimse treeningu tulemusena.

Oleme alustamas vaimsete e. psühholoogiliste oskuste õppimise programmi, mille sissejuhatuseks viime läbi kolm veebitöötuba:

14. jaanuaril 16:00-17:30 „Milliseid vaimseid oskusi on vaja selleks, et püsivalt kiiresti sõita?“

Esimeses veebitöötoas arutame läbi, mis on mootorrattaspordi psühholoogilised väljakutsed ja milliseid psühholoogilisi oskusi ning omadusi on tarvis, et kiiresti ja targalt sõita.

Osalejad saavad hinnata enda psühholoogilisi oskusi ja kaaluda, kas neil oleks vaja psühholoogilisi oskusi arendada.

4. veebruaril 16:00-17:30 „Mis on psühholoogilised oskused?“

• Teises veebitöötoas tuleb juttu, milles tippspordiks vajalikud psühholoogilised oskused täpsemalt seisnevad ja kuidas oskuste treenimine käib.

25. veebruaril 16:00-17:30 „Kuidas seada spordis eesmärke?“

• Kolmandas veebitöötoas teeme sissejuhatuse eesmärkide seadmisse, mis on keskne keskendumist, motivatsiooni ja ärevust mõjutav oskus. Räägime, miks suur võidusoov sõitjat takistama hakkab ja millele võistlustel tegelikult on oluline keskenduda.

Töötoad toimuvad BigBlueButtoni (BBB) rakenduse vahendusel. Selleks vajab osaleja kiiremat internetiühendust (võimalusel kaabliga, mitte wifit), audio kuulamiseks kõrvaklappe või kõlareid, rääkimiseks mikrofoni, enda videopildi edastamiseks veebikaamerat. Kuna videopildi edastamine pole hädavajalik, siis võib piirduda audioga. Veebilehitsejaks sobib kõige paremini Google Chrome. Internet Explorer ei sobi. Apple’i telefonis tuleb kasutada Safarit.

Koolitajaks on spordipsühholoog Aave Hannus – www.peatreener.org , Eesti Psühholoogide Liidu ja Euroopa Spordipsühholoogia Föderatsiooni liige.

Koolituspaketi hind on 30 eurot.

Lisainfo: EMF-i spordidirektor Innar Vilba, e-post: innar@msport.ee.