Litsentside hinnad 2021 hooajal

EMFi nõukogu kinnitas 2021 aastal kehtivad kohalike ja rahvusvaheliste litsentside hinnad. Kuna EMF kasutab aastaid süsteemi, kus lõppeva aasta litsents kehtib ka uue aasta alguses, siis 2020 aasta litsentsid on veel jõus kuni litsentsikaardi tagaküljel oleva kuupäevani.

Mis puudutab litsentside hindu, siis rahvusvaheliste litsentside (FIM ja FIM Europe) hinnad jäid võrreldes eelmise aastaga samaks, kuid kohustuslik kindlustus tõusis. Kohalikke litsentse korrastati aga tuntavalt ning muudatused võrreldes 2020 aastaga on järgmised:

  • motokrossi litsents on 120€ asemel 90€ ning sellega saab osaleda lisaks motokrossidele, kestvuskrossidel, supermotos ja jäärajasõidus
  • ringrada on 120€ asemel 80€ ja seoses sellega kadus vajadus ringraja C-klassile eraldi litsentsile ning alates 2021 kehtib kõikidele ringrajaklassidele üks litsents, millega saab ka edaspidi jääraja- ja supermotovõistlustel osaleda
  • uus sarjapõhine litsents MX Liiga, mis kehtib ainult MX Liiga võistlustel
  • kaotati 45€ ühekordne litsents.

Läbi aastakümnete on motorahvas spekuleerinud litsentsitulu kasutamise kohta, mis on kohati põhjustanud ka pahameelt. Seetõttu valgustame kõiki selles teemas, et sportlased teaksid kuhu nende raha litsentsiostul läheb. Üheselt saab öelda, et see on iga litsentsiomaniku panus Eesti motospordi arengusse, kuna kõik raha läheb läbi erinevate tegevuste just motosporti edendavatesse tegevustesse. Kui panust protsentidesse panna, siis 30% läheb alakomisjonide kulude katteks, mis põhiliselt läheb tiitlivõistluste korraldamistele. 20% rahast läheb EMFi kontori ülalpidamiseks ning sama summa meediategevustele (sise- ja välisvõistluste kajastamine nii teksti, foto kui videona). Võrdselt 10% kulub suurte Team Estonia, noortespordi ja turundustegevustele. Läbi aastate on need protsendid veidi muutunud, kuid 2021 eelarves on need eelpool mainitud proportsioonides plaanitud.

Lisaks kordame üle ka selle fakti, et kui hooajalitsentsiraha jääb 100% EMFi kasutada, siis ühekordsed litsentsid sisaldavad ka olulist summat, mis läheb kindlustuskattele.

Litsentside hinnakirjaga saate tutvuda järgmisel aadressil:
https://msport.ee/wp-content/uploads/2021/01/otsus-litsentside-hinnad-2021.pdf