Erki Rosin tõusis Soome mootorkelgukrossil poodiumile

Möödunud nädalavahetusel, 20.- 21. veebruaril toimus Soomes, Oulus hooaja avavõistlus mootorkelgukrossis, millest võtsid osa ka Eesti noored mootorkelgutajad.

Eestlastest parima tulemuse saavutas Erki Rosin (SK Yamaha Keskus), kes osales võistlusklassis Junior 11-14, kus osales kokku 21 sõitjat, ja tõusis mõlemal päeval poodiumile.

Laupäeval võitles Erki ennast Last Chance sõidu kaudu finaali, kus tal start õnnestus hästi ja ta ületas finišijoone 4-ndana. Ent kuna liider eiras kollase lipu reeglit ja langetati seetõttu 5 kohta tahapoole, sai Erki lõpptulemuseks kirja 3. koha.

Pühapäevane võistluspäev oli laupäevase koopia ehk Erki võitles end taaskord Last Chance’i finaali. Olles teinud terve päeva jooksul häid starte, ei vääratanud noormees ka finaalis, stardikurves oli ta taas esimene. 16 ringi kestnud finaali vältel sõideti terve sõit kelk-kelgu kõrval ja tegemata ühtegi sõiduviga väljus Erki finaalist võitjana.

Mootorkelguvõistluste hooaeg jätkub Soomes 6.-7. märtsil, mil toimub Soome MV esimene etapp, millest plaanivad ka Eesti noored mootorkelgutajad osa võtta.