Taavi Nahko

B1200 klassi sõitja Taavi Nahko oli vigastuse tõttu sunnitud 2020 hooaja vahele jätma, kuid seda suurem on tema soov kaitsta 2019. aastal võidetud tiitlit.

Sünniaeg: 20.10.1986

Tsikkel: Ducati Panigale V4 2021

Võistlusnumber: 201

Klubi: Vihur Motosport

Klass: B1200

Saavutused: 

2019  Eesti karikavõitja ja Baltikumi arvetuses 2. koht B-klassis.

2019  Estonian Grand Prix: 2 sõitu 1. ja 2. koht

Baltic Team Endurance Race 1. koht

18.-19.05 2019 Baltic Road Racing Championship 3. koht

12.-14.07.2019 EST-FIN Circuit Racing 1 Race: 2. koht

12.-14.07.2019 EST-FIN Circuit Racing 2 Race: 3. koht

08.09.2019 Baltic Circuit Racing Championship 2. koht

06.05.2016 Estonian Circuit Racing Championship 3. koht

23.05.2015 Vrooam Oil Trophy 3. koht

Kuidas jõudsid ringraja juurde ja kuidas on su võidusõitja tee kulgenud?

Palju aastaid möödus tänaval kihutades, mis tagantjärele mõeldes ei olnud sugugi mõistlik ja enam ilmselt nii ei sõidaks. Ühel ilusal päeval otsustasin sellele piiri peale panna ja läksin Audru rajale proovima, sealt oli see pisik kerge tulema. Sõitsin tänaval mitme rattaga, aga rajale viisin Suzuki GSXR-1000. Samal rattal võitsin mitmeid võistlusi C-klassis ja nüüdseks olen ainult rajal sõitnud ja algab 7. hooaeg. Poodiumikohti olen võtnud paljudes klassides, algselt hakkasin sõitma hobi ehk C-klassis, kus mitmel aastal lõpetasin kokkuvõttes poodiumil.

2017. a. võttis Marko Rohtlaan mind oma tiiva alla Vihur Motosporti. Väga mõnus seltskond meil seal. Alates sellest ajast olen iga aastaga kiiremaks saanud. Selleks hooajaks panen endale suured eesmärgid, oleksin rahul, kui jõuaksin uude sekundisse, 1.17 algusesse.

Milline on su elu parim võidusõit? Kõige keerulisem?

Kõige esimesena tuleb mulle meelde, kui 2019. aastal korraldati esimene Endurance’i 2-tunnisõit. Kuna võistlus oli paarides, siis minu partneriks oli Mihkel Osula, Superbike Eesti meister 2019 Ducati rattal. Ise sõitsin siis veel BMW-l. Sõit oli väga kurnav, kuna olime teinud enne sõitu kindla plaani, kui palju meist keegi ajaliselt sõitma peaks. Esimesena startis Mihkel ja hoidis kindlat liidripositsiooni, kuni järgmise vahetuseni. Aga üsna pea oli selge, et Ducatil ei jagu kütust nii palju, et sõita korraga üle 30 min ja minu vahetus tuli ootamatult kiiresti. Mihkel tegi väga head sõitu mõlemas vahetuses, kuid mina lasin leedulase endast mööda viimases vahetuses. Suutsin tal siiski sabas püsida ja mööduda temast 2 ringi enne lõppu ja võitsime kõigest 1 sekundiga.

Kõige keerulisemaks pean ma enda jaoks vihmasõite, kus tuleb keskenduda tavalisest veel rohkem, ja see on tricky.

Milline on su lemmikrada?

Mulle meeldivad kõik rajad, kus seni on õnnestunud võistlemas käia. Kõik on omamoodi. Olen sõitnud veel peale Audru ringraja Lätis ja Soomes, kaugemale pole kahjuks jõudnud, loomulikult ka kardiradadel. Bikernieki rajal saab kindlasti adreka veel rohkem üles, kui kuskil mujal. Ütlemata ohtlik rada, aga samas nii nauditav.

Kes on motospordis sinu eeskujuks? 

Olen kahtlemata olnud Rossi fänn juba nooremast põlvest saati, aga respekt kõigile, kes on minust kiiremad 😊

Kas MotoGP või World Superbike? 

Jälgin mõlemat.

Mida on vaja selleks, et ringrajal kiire olla? Kas sinul on see omadus olemas?

Peale selle, et see on kulukas spordiala, siis väikest närvikõdi võid lubada, aga karta ei tohi. Peale kõvemat kukkumist pead olema suuteline ratta selga tagasi ronima ja sõitma sama kiiresti kohe edasi. Eks kukkumised õpetavad ja piire tuleb kombata.

Mida teeksid võistluste korralduses teisiti?

Võistlussõidud võiksid olla laupäeviti, et saaks laupäeva õhtut vabalt võtta ja kas siis minna oma fännidega tähistama head tulemust või lihtsalt puhata. Hetkel see võimalus puudub, tavaliselt pühapäeva peale lõunat alles sõidud ja siis kiirelt kodu poole.

Mis sulle võidusõidu juures kõige enam meeldib?

Ma tunnen ennast ratta peal kui teises maailmas. Unustan kõik argipäevamured ja lihtsalt naudin. Aga ka adrenaliin, kiirus, väga muhe keskkond enda ümber, teami toetus ja loomulikult oma fännid.

Millised on su plaanid 2021 hooajaks? Kus võistled, mis on eesmärgid?

Minu eesmärk on üks ja ainus, tulla 2021 Eesti ja Baltikumi karikavõitjaks B-klassis. Kuna 2020 hooaeg jäi mul Supermoto rattal raske kukkumise tõttu vahele ja pidin opile minema, siis ei saanud ka 2019 tiitlit kaitsta. Taastumine on läinud enam-vähem, valu on aeg-ajalt tunda, aga see ei sega sõitmist. Sõidan ikka kõik 6 etappi kaasa ja kui õnnestub, siis ka teisi võistlusi, näiteks endurance’i.

Sellel aastal on mul uus Ducati Panigale V4. Eelmisel aastal sain teha ca 3-4 trenni Ducati peal ja jäin igati rahule. Loodame, et tuleb hea aasta.Seega see aasta on motivatsiooni ja tahtmist topelt 😊