mx liiga logo

Uus MX Liiga asendab TOP200 karikasarja

EMFi krossikomisjon otsustas uuendada TOP200 harrastajate motokrossi karikasarja, kus MX liiga nime kandma hakkavas sarjas on olulisi uuendusi nii sooloklassides, kui ka etappide endi ülesehitustes. Lisaks on uues sarjas osalemiseks nüüd ka sooduslitsents hinnaga 25€, millega saab kaasa sõita kõik 9 etappi.

Olulistemaks muutusteks võrreldes TOP200 sarjaga on see, et nüüdsest selguvad MX Liiga raames Eesti karikavõitjad MX Open A klassis, kuhu enam ei saa punkte Eesti meistrivõistlustelt. Uuendusena saavad kõikide kiirusgruppide (B-E) TOP3 sõitjad lisaks etappidele ka nüüd hooaja lõpus karikad ehk siis nendele toimub eraldi arvestus.

Lisaks sooloklasside uuendustele on ühe suurema muudatusena fakt, et nüüdsest võistlevad osadel etappidel külgkorvid ja quadid ning seda Eesti karikavõistluste punktidele. Kui külgkorvide põhiklass ja quad Open selgitavad eraldi karikavõitjad just MX liiga raames, siis veteranid ja mõned teised klassid saavad endi arvestusse punkte ka Eesti meistrivõistluste etappidelt.

Esmakordselt selguvad ka Eesti naiste motokrossi meistrid, kus kaunima soo esindajad sõidavad nüüdsest täiesti omas sõidus, aga nendel etappidel, kus külgkorve ja quade ei ole, kuna võistluspäev läheks liiga pikaks. Ülejäänud naiste etapid lähevad endiselt Eesti karikavõistluste arvestusse, kus naised sõidavad koos veteranidega.

MX liiga tarbeks lõi EMF ka uue hooajalitsentsi hinnaga 25€, mille eelduseks on kindlustuse olemasolu. Juhul, kui sportlasel enda kindlustust ei ole, siis saab kõiki hooajal toimuvaid etappe katva kindlustuse 40 euroga.

MX Liiga 2021 kalender (sulgudesse märgitud lisaklassid)
17. aprill – Holstre-Nõmme (KV ja Quad)
1. mai – Põlva (KV ja Quad)
15. mai – Tihemetsa (Naiste EMV)
29. mai – Linnamäe (KV ja Quad)
12. juuni – Türi (KV ja Quad)
24. juuli – Räpina (Naiste EMV)
7. august – Toila (Naiste EMV)
22. august – Haanja (Naiste EMV)
18. september – Maardu (Naiste EMV)

* NB! Seoses muutuvate eritingimustega võib kalendris veel muudatusi tulla.

,