Motospordi võistluseid ei toimu aprilli lõpuni

Tulenevalt Eesti Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud eritingimustele ning Eesti tervishoiusüsteemi töös hoidmiseks ja kontaktide vähendamiseks, otsustas EMFi nõukogu täna EMFi Safety komisjoni ettepanekul, et motospordvõistluseid ja/või ametlikke treeningpäevi ei toimu kuni 30. aprillini 2021.

“Olukorras, kus riigis kehtestatakse piirangud tervishoiusüsteemi töös hoidmiseks ja kontaktide vähendamiseks, ei ole mõistlik, et me korraldame suure terviseriskiga spordivõistluseid või treeningpäevi. Kui haiglakohtadest on puudus, siis ei ole vastutustundlik lisada omalt poolt sinna pinget võimalike vigastatud sõitjatega,” selgitas otsust EMFi Safety komisjoni esindaja Raul Koov. “Samas on ka vastutustundetu, kui reservautod kasutusele võtnud kiirabi peab terveks päevaks meie võistlustele ohutuse tagamiseks tulema, samas kui nad saaks mujal ühiskonna jaoks olulisemat abi osutada.”

EMF nõukogu loodab, et need piirangud reaalselt toovad kaasa viiruse leviku pidurdumise, mis aitab kaasa ka haiglate voodikohtade vabanemisele ja võimalusele, et haiglad saavad alustada taas korralise raviga. Praegu kehtivate ametlike piirangute tähtaeg (11. aprill 2021) pluss 2,5 nädalat, peaks näitama, kas meie tervishoiusüsteemil on võimalik hakata aktiivselt ja kvaliteetselt taas tegelema võimalike traumaklientidega ning hoida mõnda kiirabibrigaadi valves ainult võistluste teenindamiseks.

Juhul, kui olukord Eestis normaliseerub varem ja haiglate koormus langeb, võib võistluseid ja treeninguid korraldada ka varem, aga sellekohase otsuse avalikustab EMFi nõukogu kõikidele esimesel võimalusel.