HelenUrbanik_Motoringraja_EMV_IV_etapp_Audruring_242_Andre_Köster

Andre Köster

Et ringrajal kiiresti sõita, on vaja meeletut tahtejõudu ja head tagumikutunnet, leiab Supersport 300 klassi Balti MV võitja ja Eesti MV teine Andre Köster.

Sünniaeg: 20.10.2008

Tsikkel: KTM 390

Võistlusnumber: 67

Klubi: Vihur Motosport

Klass: Supersport 300

Saavutused:

2019

Eesti MV klassis Honda NSF 100 II koht

2020

Balti MV klassis Supersport 300 I koht

Eesti MV klassis Supersport 300 II koht

Läti MV klassis Supersport 300 I koht

Kuidas jõudsid ringraja juurde ja kuidas on su võidusõitja tee kulgenud?

Motospordi juurde viis mind minu isa Andres. Olin siis 7-aastane, kui Marko Rohtlaan lapsi trenni kutsus. Esimene ratas oli pisike pocket bike, sealt edasi liikusin Honda NSF100 (MiniGP) klassi. 2019. aastal proovisin esmakordselt sõitu KTM 390´l, väga hea tunne oli ning 2020. aasta kevadel vahetasingi Honda KTM-i vastu, liikudes suuremasse masinaklassi. 

Võidusõitjana on läinud nii ja naa, kui rattaga on hea tunnetus ja kõik klapib, siis on lihtne poodiumile tulla. Kuid vahest lihtsalt ei tule, ei teagi, kas asi on siis ilmas või kuu seisus 🙂

Milline on su elu parim võidusõit? Kõige keerulisem?

Supersport 300 klassis võistlesin eelmisel hooajal esmakordselt, siis oli huvitav Lätis Bikerniki ringrajal üks vihmasõit. Kuid kunagi vist ei lähe meelest ära võistlus Riias, kus väikese Hondaga sõites ema unustas mõõta rehvide rõhku. Ratas lippas nagu loom, sain teistelt eest ära pea poole ringiga. 

Kõige keerulisemad ongi vihmaga toimuvad võistlused. Või need sõidud, kus on kord vihm, kord päike.

Milline on su lemmikrada?

Minu lemmikrada on Soomes Kymiring. Kiired kurvid ja mõnusad pikad sirged, kus kiiruse vingelt üles saab. Riia rada on ka üks mu lemmikutest.

Mis sulle võidusõidu juures kõige enam meeldib?

Mootorrattga sõites meeldib mulle kiirus ja see tunne, mida rattal olles tunned. Ma ei oska seda täpselt kirjeldada. Eks need teavad, kes ka sõidavad. Tiimikaaslased on toredad ja perega saab palju ringi reisida.

Kes on motospordis sinu eeskujuks?

Kindlat eeskuju mul polegi, kuid ikka hoian silma peal Hannes Soomeri tegemistel ja jälgin MotoGP´l toimuvat.

Kas MotoGP või World Superbike?

MotoGP ikka.

Mida on vaja selleks, et ringrajal kiire olla? Kas sinul on see omadus olemas?

Et ringrajal üldse sõita, on vaja kindlasti julgust. Selleks, et rinkal hästi ja kiiresti sõita, on vaja meeletut tahtejõudu ja head “tagumiku tunnet” ka lisaks. Kui mul neid ei oleks, siis ma mängiks vanaisaga kabet või vedeleks niisama diivanil.

Mida teeksid võistluste korralduses teisiti?

Noorte ja laste sõidud võiks olla varem, mitte õhtul viimased. Tihtipeale on treeningud hommikul vara ja sõit päeva viimane. Päev on lihtsalt väga väsitav ja ootamise aeg pikk.

Millised on su plaanid 2021 hooajaks?

2021. aasta saab kindlasti põnev olema. Kui olukord lubab, siis tahan osaleda kõikidel naaberriikides toimuvatel Eesti ja Balti MV etappidel.

Kus võistled, mis on eesmärgid?

Ikka poodiumile tahan jõuda. Eks konkurents läheb tihedamaks, sõitjaid tuleb juurde ja kõik arenevad ja õpivad.

,