960-paikuse-start-foto-madli-liis-kuus

Avaldati kestvuskrossi võistlustingimused

EMFi Krossikomisjon avaldas mõningate uuendustega Kestvuskrossi võistlustingimused, kus peamised muudatused puudutavad sooloklasse.

Esimeseks suuremaks uuenduseks on laste- ja noorteklassidele tiitlivõistluste staatuse andmine ehk siis tänavu toimub klassidele 65 ja 85cc eraldi EKV arvestus. Noorte sõit toimub alati võistluspäeva alguses, kus mõlemad klassid on rajal koos, kuid 85cc lastakse rajale veidi varem. Sõidu pikkus on vastavalt 40 ja 60 minutit.

Teiseks loodi uued klassid:
Beginner (EKV arevstus) – mõeldud alustavast sõitjast kuni hobi C klassini (motokrossi MX liiga tabelis) ehk harrastajatele, kes soovivad end 2-tunni sõidus proovile panna;
ATV750 (EKV arvestus) – võistlevad kuni 750cc ATV-del sõitvad sportlased;
Võistkondlikud Soolo ja Quad – loodud on võimalus võistelda kaheliikmelise võistkonnaga, kas siis võistlusmasinat jagades või on kummalgi võistkonnaliikmel oma tsikkel. Antud klassid on korraldaja karikale ja täpsema võistkonnasõitu puudutava info leiab tingimuste punktist 7.

Kolmas ja mitte vähem oluline uuendus, et lisaks iga klassi paremustabelile selgitatakse soolomootorrataste puhul välja aasta lõpuks ka esmakordselt üldarvestuse Top 6.

2021 kestvuskrossi tingimused asuvad SIIN.

,