Saku-Männikul toimub sellel pühapäeval keskvuskrossi EMV avaetapp

16. mail hakkab peale kohalik suvine krossihooaeg, kus esimesena lähevad võistlustulle kestvuskrossisõitjad ja seda Saku-Männiku rajal, kus peeti ka eelmine aasta Saku Offroad nimeline võistlus.

Esmakordselt lähevad Eesti karikavõistluste arvestuses eraldi stardina lahingusse 65cc ja 85cc kestvuskrossi, kus neid ootab ees lühendatud rada. Sõidu pikkused on vastavalt 40 ja 60 minutit.

Seoses Eestis kehtivate koroonapiirangute tõttu on traditsiooniline Soolode start löödud kaheks eraldi sõiduks, kus kõigepealt stardivad 1 tunni klassid ning peale nende finišeerimist kihutavad rajale 1,5 ja 2 tunni sooloklassid.

Tänavu on veel uudiseks klass Beginner (EKV arvestus), mis mõeldud alustavast sõitjast kuni hobi C klassini (motokrossi MX liiga tabelis) ehk harrastajatele, kes soovivad end 2-tunni sõidus proovile panna.
Sooloklasse puudutab veel üks oluline uuendus, kus lisaks iga klassi paremustabelile selgitatakse soolomootorrataste puhul välja aasta lõpuks ka esmakordselt üldarvestuse Top 6.

Uuendati ka neljarattaliste masinaklasse, kuhu toodi ATV750 (EKV arvestus), kus võistlevad kuni 750cc ATV-del sõitvad sportlased. Sakus lähevad ATVd ja quadid rajale viimastena.

Seoses kehtivate piirangutega on parkimine vastavalt sõitudele eraldi korraldatud ja palume siinkohal kõikidel kaartidega eelnevalt tutvuda, et võistluspaika saabudes segadusi vältida.
Iga sportlasega võib kaasas olla 1 inimene va lasteklassid, kus kaasas võivad olla mõlemad vanemad.

Vastavalt piirangutele ei ole võistlusel pealtvaatajad kahjuks lubatud.

Täpsem info võistluse ja parkimiskaartide kohta asub:
https://msport.ee/events/kestvuskrossi-emv-i-etapp-2021-saku-offroad/