Hannes Soomer jäi täna napilt poodiumilt välja

Hannes Soomer (Kallio Racing, Yamaha), kes täna Aragonis, Hispaanias MM-i avaetapi teises võistlussõidus tuliselt poodiumikohtadele heitles, pidi siiski leppima neljanda kohaga.

Tänane võidusõit peeti jahedates ja vihmastes oludes ning nagu ütles Soomer, olid vahetult enne starti võrsete võimalustena laual kõik kolm rehvivalikut. Otsustati siiski keskmise seguga rehvide kasuks nii ees kui taga ning võidusõit näitas, et valik oli õige.

Sõitu läks küll juhtima rootslane Christoffer Bergman, kes ühena vähestest kasutas vihmarehve, kuid võistluse teises pooles läksid kõik kiired keskmisi rehve kasutanud võistlejad, nende hulgas Soomer, temast mööda.

“Alguses olin ettevaatlik, otsisin kohti, kus oleks võimalik kiire olla ja püüdsin mitte vigu teha,” rääkis Soomer, kes tegi küll hea stardi ja pääses ka stardisagina kukkumisest, mis viis konkurentsist Philipp Öttli ja Federico Caricasulo, kuid liikus siis kaheksandal kohal.

“Sõidu keskel, kui tunne oli juba hea, asusin neid kiireid kohti ära kasutama,” lisas Soomer, kes tõusis viiendaks ning viimasel kolmel ringil sõitis parimaid ringiaegu ja tõusis vahepeal ka kolmandaks.

Viimastel ringidel pidasid põneva võitluse esikoha nimel Steven Odendaal, Raffaele De Rosa, Jules Cluzel ja Soomer, kus nelja sõitjat eraldas vähem kui neli kümnendikku. De Rosa juhtis sõidu viimasel ringil, kuid kaotas Odendaalile viimases kurvis ja pidi leppima teise kohaga, tagareast startinud Cluzel tõusis kolmandaks ja hoidis ruudulipu langedes Soomerit 0,055 sekundi kaugusel.

“Möödasõidud olid täna tohutult rasked, eessõitja tuulest ei saanud välja tulla,” kommenteeris Soomer. “Natuke kripeldab, et mulle medalit ei jätkunud, aga tegime täna meeskonnaga kõik, mis selle sõidu ettevalmistamiseks oli võimalik teha, õigesti.”

Maailmameistrivõistluste järgmine etapp toimub järgmisel nädalavahetusel Portugalis Estorili ringrajal. Uudised, tulemused ja ülekanded lehel www.worldsbk.com

Fotod WSBK ja Václav Duška Jr.