Triali meistrivõistluste avaetapi esikohad viidi piiritaha

Tapal, Männikumäel avati selle hooaja mototrialihooaeg ning sõideti Eesti meistrivõistluste kaks esimest etappi. Laupäeval oli võidumees lätlane Andris Grinfelds ja pühapäeval soomlane Max Parkkonen.

Meistrivõistluste põhiklassis B suutis laupäeva 9 katset, mida sõideti omakorda 3 korda läbi, ainsana vigadeta läbida lätlane Andris Grinfelds (Beta). Hea päeva tegi ka 5 miinuspunkti kogunud soomlane Max Parkkonen (Trs) ning kolmanda koha saavutas võitja vennapoeg Daniels Grinfelds (Sherco), kes jäi võitjast 14 punkti kaugusele.
Pühapäeval muudeti veidi rada, et võistlejatel oleks huvitavam. Uuendatud rajal oli aga napilt parem Parkkonen ja seda ainult 1 punktiga Daniels Grinfeldsi ees. Andris Grinfelds oli ka teise päeva võidus kinni, kuid kuna ta ühte muudetud rada eelnevalt läbi ei käinud, siis jäi tal sõidus üks värav märkamata ja sai 5 miinuspunkti ning kaotas seega esikoha lõpuks 3 punktiga.

(vasakult) Daniels Grinfelds, Andris Grinfelds, Max Parkkonen. Foto: Peeter Lääts

Kahe etapi kokkuvõttes juhib meistrivõistluseid Parkkonen (37 punkti), teine on Andris Grinfelds (35 p) ja kolmas Daniels Grinfelds (32 p). Tapal oli eestlaste parim Klaus Somelar (Sherco, Tartu Enduro Klubi), kes oli kummalgi päeval neljas ning samal kohal platseerub ta ka meistrivõistluste tabelis.

Teises meistrivõistluste arvestuse klassis E, kus võistlevad juuniorid, võitis mõlemad päevad Daren Michelis (Trs, MC Panter). Esimene päev sai teise koha Marten Aarma ja kolmanda Egert Kimmel (mõlemad Beta, MC Panter), teisel päeval oli teine avapäeva neljas Otto Truu (GasGas, Tapa traieliklubi) ja kolmas Aarma.
Meistrivõistluste liider on seega Michelis (40 p) Aarma (32 p) ja Truu (30 p) ees.

Ära märkimist väärib Hobi klass, kus osales kolm meest tänaseks juba historic klassi kuuluva tsikliga ja seda mitte kehvalt. Armand Karu (Honda, Star Trial) läbis laupäeva ainult 1 miinuspunktiga ja võitis klassi, Alo Soolo (Ossa, Tapa traieliklubi) oli avapäeval 5. ja Kaino Tülle (Montesa, Start Trial) 6. Karu oli ka pühapäeval heas hoos ning sai teise koha, Soolo oli seekord 6. ja Tülle 7.

Eesti meistri- ja karikavõistluste järgmine etapp sõidetakse 21.-22. augustil Vasalemmas, kus toimuvad ka Balti meistrivõistlused.

Klaus Somelar. Foto: Peeter Lääts

Tapa etapi karikavõistluste klasside ja tiitlivõistluste koondtulemused leiab järgmistelt aadressidelt:

Tapa 2021 EMV I etapp (laupäev):
https://msport.ee/wp-content/uploads/2021/06/Traiel-05062021-EMV1-Tapa-protokoll.pdf

Tapa 2021 EMV II etapp (pühapäev):
https://msport.ee/wp-content/uploads/2021/06/Traiel-06062021-EMV2-Tapa-protokoll.pdf

Koondarvestuse tabelid:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vRaDnc2vkxo708JKhj6-u_Ue832xaZYpzAu8_Pg12ymcf1WIuSo1_jf3NyYu7zz-jpXLeq4UhN9hnHi/pubhtml?gid=1341710624&single=true&fbclid=IwAR23h_WzfPctOihY1Hgl3UBE_8NBZFqEdG3sOybAd0Tg2FMAjKF_bLxrCGw

Fotod võistluselt (autor Peeter Lääts): https://www.flickr.com/gp/peeterlaats/772JB5 ja https://www.flickr.com/gp/peeterlaats/7i6495