Eesti supermotosõitjad võtsid omavahel mõõtu Almaca Motospordi klubiüritusel

Läinud nädalavahetusel võtsid omavahel mõõtu nii väiksed kui ka suured Eesti supermotosõitjad Põltsamaa kardirajal, kus toimusid Almaca motospordi klubi I ja II karikavõistlus ning ringrajasõidu Mini GP i ja II EMV etapp.

Ilm oli päikseline ja kuna EMV etapi punkte supermotos veel ei jagatud oli ka õhkkond väga sõbralik.
Esimesel võistluspäeval ehk laupäeval startisid hommikupoole kõik asfaltiklassid, kus kõige kiiremas klassis S4 tulid kokkuvõttes poodiumile Eero Madisson, Karl Takk ja Eero vend Eerik Madisson, kes on tunduvalt endale talvel kilosid lisanud ja saab nüüd lõpuks ka tsiklil rehvi tööle. Street klassis tuli esimeseks Mati Kraavi. Teisel päeval oli esikolmik S4 klassis Eerik Madisson, Eero Madisson ja kolmas üllataja oli seekord esimest aastat supermoto võistluspilliga sõitev Hannes Lepmets.

Mini gp Ehk Honda 100 klassi kiirem oli seekord Karro Robert Jäärats, kes eelmisel hooajal ka samas klassis Saksamaal ADAC võistlustel häid tulemusi näitas, teine koht kuulus Robin Robert Moosesele, kelle jaoks oli see esimene Mini GP võistlus üldse.

Pit 160 klassi esikolmik Mark tori, Janis Pahk ja kolmas Anti rand. Kui Laupäeval pakkus Pit160 klassi kõige kergemale ja kiiremale mehele Mark Torile konkurentsi Janis, siis pühapäeval võttis selle töö üle võistluste peakorraldaja Sven Vetkin isiklikult. Meeste kaaluvahe on 40kg ja standard pitiga on kaal väga määrav, kuna kõigil on ühtlase võimsusega tsiklid. Vetkin tegi küll mõlemas sõidus paremad ringiajad, kuid stardis ette saanud Tori tegi katmisel väga head tööd. Seega esikolmik Tori, Vetkin ja kolmas jällegi Rand. Pit Junior mõlema päeva kokkuvõttes oli esimene Oliver Püüding ja teine Sven Martin Merivälja.
SM65 asfaldiklassis toimus tihe rebimine Henry Järve ja Steven Eugen Tiitso vahel, Tiitsole kuulusid küll mõlemas sõidus kiireimad ringiajad, kuid rada oli piisavalt kurviline ja seekord suutis Järv Tiitso enda seljataha jätta. Tulemuseks järvele esimene koht Tiitso teine ja kolmas koht kuulus Caspar Vetkinile. Teise päeva esimeses stardis kordus jällegi sama Järv ja Tiitso tulid tandemina üle finishijoone, kuid teises stardis kaotas Järv finishieelses kurvis ratta üle kontrolli ning kukkus, Tiitso võttis lõpuks oma teenitud võidu ning kolmas koht kuulus Kristjan Erich Luhaäärele.
Kõige pisemate klassi SM50 stardi pani taskusse üks meie parimaid startijaid Meribel Kask, ta asus kiirelt sõitu juhtima ja tema kannul väga head kiirust näitanud Kenneth Simulask, kes sõitis välja ka Põltsamaa 50cc rajarekordi. Kahjuks juba kolmandal ringil kadus Meribeli tsikli tagarattal kurvis pidamine ja tüdruk pidi kukkumise tõttu leppima viimase kohaga, siiski oli ta tagasi teises stardis ja võitles vapralt välja teise koha. Päeva kokkuvõttes oli poodium järgmine Kenneth Simulask, Karl Hendrik Järv ja Karl Liivamäe. Pühapäeval õnnestus Meribelil võita mõlemad stardid ja sõideti Simulaskiga ratas rattas, üle finishijoone tuldi mõlemas sõidus 0,200-0,300 vahemikuga. Seega teise päeva esikoht kuulus Kasele, teine Simulask ja kolmas Järv.
Mõlemal päeval Peale lõunat said stardipaugu kõik krossiosaga sõitvad klassid.
Pisemad ehk SM Junior, kus sõidavad 65-85cc tsiklid, oli mõlemal päeval püüdmatu Mathias Vetkin, kes võitis kõik stardid ja kellele kuulus mõlemal päeval kindel esikoht 85cc klassis. Sõitudes järgnes Mathiasele väiksema kubatuuriga klassis võistelnud Travis Siilak, kes oli mõlemas sõidus teine, kuid teisel päeval pidi duellis alla vanduma Otto Reinhard Viksi kiirusele. Suurte klassi 85cc võitja seega Mathias Vetkin, teine oli mõlemal päeval Viks ja kolmas Rita Liisa Mooses. Väiksemas 65cc klassis oli mõlemal päeval oma klassi võidumees Travis Siilak, esimese päeva teine koht kuulus Kristjan Erich Luhaäärele ja teise päeva teine oli Robin Robert Mooses.
Suurte S1 ja Open klassi esimesel võistluspäeval näitas head kiirust Eero Madisson, kelle tagaporikat nägi kaugemalt ainult Aksel Pärtelpoeg. Esikoht seega Madisson, teine Pärtelpoeg ja kolmas Karl Takk. Open klassi esikolmik Eerik Madisson, Hannes Lepmets ja Egert Põld.
Teisel päeval oli sõitudes põnevust rohkem ja kaardid segati täielikult teise stardi esimeses kurvis, kuhu jõudis esimesena üllatusmees Lepmets. Kõik mehed ei suutnud kuidagi kurvi ära mahtuda ja rüseluse järel kukkus Pärtelpoeg, kellele omakorda sõitis otsa Eero Madisson, peale mida noormehe tsiklil esipiduri voolik katki läks ja selletõttu tuli sõit kahjuks katkestada. Pärtelpoeg sai sõitu jätkata ja näitas head kiirust ning temale välja teenitud esimene koht klassis S1, teine oli Karl Takk ning kolmas Eero Mdisson. Open klassis kolmik Eerik Madisson, Lepmets ja Põld.

2021 aastal on kavas 5 Eesti meistrivõistluste võistlust ja sari saab alguse 17-18 juulil Aravete kardirajal, kus Almaca motospordiklubi korraldab EMV 1. ja 2. etapi. Edasi liigume 7-8 augustil Põltsamaa kardirajale, mis sai 2020 aastal täiesti uhiuue ja väga võimsa krossilõigu ning seal korraldab kaks etappi Äksi motoklubi. Hooaja viies ja viimane EMV-etapp toimub 28 augustil Rapla kardirajal, kus on kohal ka lätlased, kes lõpetavad ühtlasi oma sarja Eestimaa pinnal.
Peale hooaja lõppu, kui kõigil võistlusstress maas, on kohe 29 augustil plaanis samal Rapla rajal Almaca klubil korraldada 100 ringi sõit, et saaks ikka kõik rehvid ära kulutada.