Harri Kullas võitis Briti MV etapi Foxhillis

Briti motokrossimeistrivõistluste neljas etapp toimus laupäeval 19. juunis kuulsal Foxhilli krossirajal. Suurepärases vormis olev Harri Kullas võttis sarjas teise järjestikuse etapivõidu ning tõusis sarjas teisele kohale.

Kullas näitas head kiirust juba MX1 klassi kvalifikatsioonis. Ajasõit õnnestus tal võita ühe sekundilise paremusega Adam Sterry ees. Sarja liider Tommy Searle oli alles kaheksas. Esimeses võistlussõidus võttis Harri liidrikoha enda kätte kohe stardi järel. Ainsana suutis temaga algul kaasa minna Dylan Walsh, kes sõidu aga seitsmendal ringil katkestas. Sealt edasi oli Kullasel vaja vaid kindlalt lõpuni sõita ja esikoht oli tema. Tommy Searle lõpetas sõidu teisena ja Josh Gilbert kolmandana.

Teist sõitu asus Kullas taas juhtima, kuid lõpuni ta esikohta enda käes hoida ei suutnud. Suurepärast hoogu näitas Shaun Simpson, kes lõpuks neljandalt kohalt esimeseks tõusis. Harri lõpetas sõidu kohe Simpsoni seljataga teisena ning Searle kolmandana.

Kahe sõidu kokkuvõttes tuli esimeseks teist etappi järjest Harri Kullas, ta teenis juurde 47 punkti. Teise koha võttis 42 punktiga Tommy Searle ja kolmanda koha 36 punktiga Evgeny Bobryshev. Sarja kokkuvõttes jätkab liidrina 158 punktiga Searle. Harri Kullas tõusis etapivõiduga teisele kohale ning vähendas kaotust Searlega vaid kümnele punktile. Kolmandal kohal on 130 punktiga Shaun Simpson.

MX1 tulemused Foxhill

MX1 üldseis