960 mx1 start-foto-jüri melih

Castrol Eesti motokrossi meistrivõistluste avaetapi esimene päev pakkus palju põnevust

Karksi-Nuias algasid selle aasta Castrol Eesti motokrossi meistrivõistlused, kus mitmes põhiklassis läksid võidud meie lõunanaabritele, kuid sõiduvõite jagus väga paljudele eri sõitjatele ning korralik kuumus pani proovile nii sõitjate vormi, kui ka tehnika vastupidavuse.

Kärcher MX1 klassi avasõidu võitis ajasõidu kiireim lätlane Karlis Sabulis (Husqvarna), kelle taga sõitsid liidri kaasmaalane Matiss Karro (Husqvarna), Karel Kutsar (KTM, Sõmerpalu MK), väiksemal 250cc tsiklil võistelnud Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna, Pärnu MC), Gert Krestinov (Honda, Motoextreme) ja Tanel Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK). Paari ringi möödudes tõusis teiseks Kutsar, kes lõpetaski kindla võidu võtnud Sabulise järel teisena. Mõned ringi enne lõppu sai Krestinov oma tahtmise, kui esmalt möödus Talvikust ja hiljem ka eelmise aasta Karksi võitjast Karrost ning oli kolmas. Leok võttis sõitu rahulikult ja oli Karro ja Talviku järel kuues.
Teist sõitu asus juhtima avasõidu üheksas Indrek Mägi (Kawasaki, Mägi Racing), kuid peagi möödus temast Leok ning seejärel ka esmalt Talviku ja Sabulis. Leok suutis sõitu lõpuni kindlalt kontrollida ja võttis võidu. Talviku tegi väga hea sõidu ja suutis Sabulise selja taga hoida ning oli teine. Sõitu alguses seitsmendal kohal alustanud Kutsar tõusis lõpuks neljandaks.
Kahe sõidu kokkuvõttes võitis etapi Sabulis Leoki ja Kutsari ees.
Samades sõitudes osalenud MX1 Local arvestuses sõitsid end esikolmikusse Hans Priidel (KTM, KTL Racing klubi), Jüri Triisa (Honda, RedMoto Racing) ja Henri Haramaa (Husqvarna, RedMoto Racing).

MX2 klassi sõidud pakkusid veelgi enam põnevust, kuigi avasõidu võitja selgus pea alguses, kui lätlane Edvards Bizdans (Husqvarna) kohe konkurentidelt eest kihutas ning hiljem sõitu kontrollis ja esikoha võttis. Tema selja taga madistasid aga Kaarel Tilk (Husqvarna, Sõmerpalu MK), ajasõidus veidi jalale liiga teinud soomlane Sampo Rainio (Honda), Kairo Katkosilt (KTM, RedMoto Racing) ja Egert Pihlak (KTM, KTL Racing klubi). Mõne ringi möödudes tõusis Rainio teiseks ning soomlasega kihutasid edasi ratas rattas Tilk ja Pihlak. Soomlane suutis pea külmana hoida ja lõpetaski napilt sõidu lõpuosas kolmandaks tõusnud Pihlaku ees teisena.
Teise sõidu esimest poolt distantsi juhtis Katkosilt, kuid siis möödus temast Bidzans, aga paar ringi hiljem sai lätlasest omakorda mööda Pihlak, kes seejärel tõrjus kõik lätlase rünnakud ja edestas konkurenti napi 0,2 sekundiga. Kolmandale kohale heitlesid sõidu lõpus Katkosilt ja Rainio ning viimasel ringil vahetati omavahel kohti, kuid eestlane oli seekord põhjanaabrist lõpuks siiski parem.
Kokkuvõttes saavutas etapivõidu Bidzans, teine oli Pihlak ja kolmas Rainio.
Suurematega koos sõitnud MX125 klassis võitis mõlemad sõidud lätlane Uldis Freibergs (Husqvarna) Romeo Karu (Husqvarna, VKJ Racing) ees. Kolmas oli Joosep Pärna (KTM, Pärnu MC), kes lõpetas sõidud neljandal ja kolmandal kohal.

Ka 85cc klassis läks etapivõit samuti Lätti, kui Markuss Ozolins (GasGas) võitis avasõidu ja lõpetas teise kaasmaalase Janis Reisulise (KTM), kes ebaõnnestus avasõidus täielikult, järel teisena. Teiseks tuli Gregor Kuusk (Husqvarna, RedMoto Racing), kes avasõidus pakkus Ozolinsile alguses konkurentsi, kuid kukkumine langetas ta poodiumilt ja ta oli neljas. Poodiumi madalaimale astmele tõusis Kuusega sama palju punkte kogunud Tanel Leoki poeg Sebastian (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes oli avasõidus kolmas ja teises neljas.

Klassis 65cc ei leidunud vastast aga Aigar Leoki poeg Lucasele (Husqvarna, Sõmerpalu MK), kes võitis kindlalt mõlemad sõidud ning tema järel lõpetas kummaski võidukihutamises Enriko Peilman (KTM, RedMoto Racing). Kahe sõidu kokkuvõttes oli kolmas sõidud neljanda ja kolmandana lõpetanud Karl Teesalu (KTM, RedMoto Racing).

Veteranide meistrivõistluste avaetapil võidutses kindlalt Jaanus Koval (Yamaha, RedMoto Racing), kellele järgnesid mõlemas sõidus Dmitri Vinogradov (Kawasaki, Narva SK Energia) ja Heigo Lauren (Yamaha, Türi AMK). Eakamate 50+ esikolmiku moodustasid sellised legendid nagu Valdur Kahro (KTM, SJT Kahro Racing), Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK) ja Andres Krestinov (Honda, Motoextreme).

Ainsas Eesti karikavõistluste klassis MX Hobi võitis etapi sõidud teise ja esimesena lõpetanud Danel Dreving (Yamaha, Paikuse MK), kellega võrdse arvu punkte kogunud Marken Sonn (Husqvarna, Kose AMK) võitis küll avasõidu, kuid pidi teises Drevingu paremust tunnistama. Poodiumi kolmandale astmele tõusis sõitudes neljanda ja kolmanda koha saanud Taavi Laur (Yamaha, KTL Racing klubi).

Homme sõidetakse Karksi-Nuias külgkorvide ja quadide avaetapp ning esimene start antakse kell 11:00. Soolod on aga võistlustules juba järgmisel laupäeval Lange motokeskuses, kus sõidetakse Castrol Eesti meistrivõistluste teine etapp.

Karksi-Nuia tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1871865

,