960 mx pro poodium

MX Liiga teise etapi esikoht läks Lätti

Türi lähistel Kihli motokeskuses sõideti MX Liiga selle hooaja teine etapp, mille raames peeti samuti ka külgkorvide ja quadide karikavõistluste teine osavõistlus. Kiiraimas MX Pro klassis võidutses Kihlis lätlane Karlis Sabulis, korvidel olid seekorda parimad Kert Varik ja Lari Kunnas ning quadidel Priit Järvloo.

Eesti karikavõistluste MX Pro masinaklassis ei leidunud seekord vastast lätlasele Karlis Sabulisele (Husqvarna), kes näitas juba kvalifikatsioonis konkurentidest paremat ringiaega. Avasõidus pääses ta kohe ette ning suurendas teistega vaikselt vahet ja võttis kindla võidu. Lõpuks kerkis teiseks alguses kuuendal kohal olnud Erki Kahro (Husqvarna, RedMoto Racing), kes edestas napi sekundiga Gert Krestinovit (Honda, Motoextreme).
Sabulis sai ka teises sõidus kohe esimeseks ning paistis, et siit tuleb taas suure vahega võit, aga Krestinovil oli teine plaan ja ta hoidis lõunanaabri lähedusse, kuid mööduda ei suutnud. Kolmas oli seekord avasõidu viies Hardi Roosiorg (KTM, Tartu Motokrossiklubi). Kahro maadleb juba mõnda aega terviseprobleemiga, mille tulemusena ta väsib liiga ära ja teise sõitu ta ei saanud minna.
Kahe sõidu kokkuvõttes seega etapivõit Sabulisele Krestinovi ja Roosioru ees.
Samades sõitudes osalenud MX Jun klassis võitis etapi Egert Pihlak (KTM, KTM Racing Estonia) Kairo Katkosilt (KTM, RedMoto Racing) oli teine ja Romeo Karu (Husqvarna, VKJ Racing) kolmas.

MX Pro start. Foto: Alari Jüriöö

Kiireimas harrastajate MX Liiga klassis MX B võttis etapivõidu Marttin Poljakov (KTM, Kagu MK), kes võitis avasõidu ja oli teises teine, kokkuvõttes järgnesid talle Danel Dreving (Yamaha, Paikuse MK) ja Asko Lihtsa (KTM, Motoextreme).

Külgkorvidel haarasid avasõidus liidriohjad Gert Gordejev ja mitmekordne maailmameister lätlane Kaspars Stupelis (Husqvarna, RedMoto Racing) keda jälitasid Kert Varik ja soomlane Lari Kunnas (Husqvarna, AYR Racing Team). Mõned ringid enne lõppu said viimased oma tahtmise ning tõusid ise esimeseks ja võtsid sekundilise eduga Gordejev/ Stupelise ees esikoha. Kolmandaks sõitsid end Läti vennad Daniels ja Bruno Lielbardis (Zabel), aga seda tänu pikalt kolmandal kohal sõitnud Tanel Reesna/ Villem Saarna (Husqvarna, Saku MK) katkestamisele sõidu lõpus.
Teises sõidus said Varik/Kunnas kohe ette, kuid Gordejev/ Stupelis ei jätnud jänni ja proovisid liidritega samas tempos püsida. See ka neil enam vähem õnnestus, kuid mehed pidi siiski paari sekundiga Varik/ Kunnasele alla vanduma. Vennad Lielbardised sõitsid seekod terve sõidu kindlalt kolmandal kohal, mis tähendas, et noormeestele kuulus Varik/ Kunnase ja Gordejev/ Stupelise järel ka kokkuvõttes kolmas koht.

Kert Varik ja Lari Kunnas. Foto: Alari Jüriöö

Quadide esimese sõidu võitis Priit Järvloo (Kawasaki, Sõmerpalu MK), kes tõusis liidriks, kui seni esikohta hoidnud Kevin Saar (Yamaha, Pärnu MC) võidukihutamise tehnilistel põhjustel pooleli jättis. Teiseks sõitis end nooruke Karl Robin Rillo (Yamaha, RedMoto Racing) ja kolmandaks Sander Lakiza (Yamaha, Pärnu MC).
Saar sai teiseks sõiduks oma quadi korda ja sellest sõidust tuli kindel esikoht Järvloo ees. Kolmas oli seekord avasõidu seitsmes mees leedulane Laurynas Mikalauskas (KTM).
Järvloo saavutas Kihlis esikoha, teine oli teises sõidus viienda koha saanud Rillo ja kolmas Lakiza, kes oli teises sõidus kuues.

Priit Järvloo. Foto: Alari Jüriöö

Ülejäänud klasside TOP3 olid järgmised:

MX C
1. Tristen Mardo (KTM, AYR Racing)
2. Fredi Kostikov (KTM, KTL Racing klubi)
3. Mati Nuut (Husqvarna, Pärnu MC)

MX D
1. Ain Klettenberg (KTM, Tihemetsa MK)
2. Stefan Taaber (Husqvarna, Kagu MK)
3. Teho Lauri (Husqvarna)

MX E
1. Paul-Martin Mäetamm (Husqvarna, Motoextreme)
2. Hendrik Urbanik (Husqvarna, Kagu MK)
3. Maarek Miil (Honda, HRC Eesti Racing Team)

MX V 40+
1. Jaanus Koval (Yamaha)
2. Heigo Lauren (Yamaha, Türi AMK)
3. Urmas Lehiste (Husqvarna, Kagu MK)

MX V 50+
1. Aivo Rabbi (KTM, Paikuse MK)
2. Valdur Kahro (KTM, Kahro Racing)
3. Raul Orumaa (Husqvarna, Sõmeru Racing)

KV 45+
1. Janek Soidla/ Krister Kindel (Yamaha, MK Lääne)
2. Erki Vahter/ Jüri Saan (Husqvarna, Kose AMK)
3. Renee Reinu/ Teet Eier (KTM, Kohila Motospordi Klubi)

KV 55+
1. Märt Arula/ Patrick Põldma (Husqvarna, Kose AMK)
2. Sverre Lamp/ Indrek Aljes (KTM, Saku MK)
3. Sergei Ivanov/ Johannes Johansson (Saku MK)

Quad B
1. Eduard Kurankov (Estonian Supermoto Racing Team)
2. Siim Koppel (Suzuki)
3. Meelis Mäeots (Honda, Paikuse MK)

Quad Veteran
1. Rene Tarend (Yamaha, Sõmerpalu MK)
2. Evaldas Bujanauskas (KTM, Leedu)
3. Mark Saar (Kawasaki, RedMoto Racing)

MX Liiga kolmas etapp sõidetakse 10. juulil Tihemetsas.

Kihli etapi detailsed tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1868743

Eesti karikavõistluste ja MX Liiga tabeliseisud:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships

, ,