Saaremaa_enduro_05062021_Hurbanik_527_EemilPohjola

Saaremaa enduro sekunditemängu võitis Eemil Pohjola

Vaatamata sellele, et Priit Biene andis tugevale soomlasele Eemil Pohjolale visa lahingu, tuli tal siiski napilt tunnistada MM-i neljanda mehe paremust.

Laupäevasel suviselt kuumal ja kuival päeval Kuressaare lähistel toimunud Eesti enduro meistrivõistluste teisel etapil sõitsid kiiremad klassid kahel katsel viis ringi. Endurokatse kulges Oriküla rallikrossirajal ja selle ümbruse kadakasel ning kohati militaarsel, endise raketibaasi maastikul, krossikatse oli maha märgitud Kärla lähedusse männimetsa liivapinnasele.

70 osaleja stardijärjestus määrati Eesti enduro reeglite kohaselt käesoleva hooaja üldparemusjärjestuse põhjal. Kuna 27-aastane Euroopa meister, E1 klassi MM-i neljas (2018) ja maailmameistrivõistluste võistkondlik pronks (2016) Eemil Pohjola (Honda) osales tänavu Eestis esmakordselt, pidi ta startima 20. kohalt.

Sellest hoolimata tegi Pohjola kohe esimesel enduro katsel kiireima aja, edestades Eesti meistrivõistluste üldliidrit Priit Bienet (Yamaha, Kaubaalus RM Enduro Team) 2,3 sekundiga. Järgmisel, krossikatsel oli Biene Pohjolast omakorda 2,7 sekundit kiirem. Selline omavaheline kemplemine kestis kahe sõitja vahel kogu viieringilise võistluspäeva, kuni Pohjola viimase krossikatse lõpuks 4,9 sekundit kiiremini sõitis ja suutis päeva koguajaks välja sõita 1:09:39.

Üldarvestuses ja ka E-2 klassis teiseks tulnud Biene jäi temast päeva lõpuks maha 4,1 sekundit. Üldarvestuse ja E-2 klassi kolmas oli samuti soomlane, Mika Karma (Husqvarna, Kaubaalus RM Enduro Team).

„Pidin täna nii tagant startima ja see oli veidi halb. Katsetel tuli palju möödasõite, mida raskendas eessõitjate üles tõstetud tolm,” rääkis päeva kiireim Pohjola. „Aga täna oli minu jaoks hea treening. Rada meeldis mulle. Tegin paar väikest eksimust, aga ei midagi hullu.”

Päeva teisena lõpetanud Biene oli tulemuse ja tiheda rebimisega Pohjolaga väga rahul. „Viimasel endurokatsel panin ühes pikas kurvis veel korra välja, aga seal kaotasin ainult ühe sekundi. Pohjola võttis viimase krossikatsega neli sekundit tagasi – mul ei olnud talle seal midagi vastu panna, talent sai sellel katsel otsa. Aga ei ole häbi kaotada MM-i etapivõitjale. Mina olen tänase päevaga väga rahul.”

„Soomes, kus ma elan, on umbes samasugune maastik, nii et see siin oli nagu kodurada,” rääkis päeva kolmas Karma. „Esimesel ja viiendal katsel eksisin ka korra. Aga väga mõnus võistlus. Plaanin teha kaasa terve Eesti enduro hooaja, käisin ka esimesel etapil Leigol. Loodan hooaja lõpuks siit võidu võtta, kuigi ka Soomes on mul tihe enduro, kestvuskrossi ja krossihooaeg, igal nädalavahetusel on võistlus.”

E-3 klassi kiireim Elary Talu (KMT, Sõmerpalu MK) ütles, et kui esimene katse sujus enam-vähem, siis pärast seda läksid käed väga täis ja kogu ülejäänud päev oli paras pingutus.

Samadel radadel, kuigi suuremas mahus toimub veidi enam kui kuu aja pärast, 16.-18. juulil tänavuse FIM Borilli enduro maailmameistrivõistluste kolmas etapp Enduro GP Estonia. Info võistluse kohta lehel www.endurogpestonia.ee

Saaremaa enduro ülejäänud klasside võitjad: E-1 Eetu Puhakainen (TM, Soome), E-3 Elary Talu (KTM, Sõmerpalu MK), E 40+ Antti Laine (Husqvarna, Kaubaalus RM Enduro Team), E Juniors 16+ Tiitus Enjala (Yamaha, Kaubaalus RM Enduro Team), Hobby 4 T Priit Raid (Husqvarna, Kaubaalus RM Enduro Team), Hobby 2 T Rauno Voldek (KTM), V 50+ Toivo Nikopensius (Yamaha, Paikuse Motoklubi), V 60+ Pekka Sointula (KTM, Soome), E Women Esmeralda Vesterinen (KTM, Soome), Beginners 4T Hendrik Allsalu (Yamaha, Paikuse Motoklubi), Beginners 2 T Kert Pikanõmme (KTM, RedMoto), E Rookie Siim Needrit (Husqvarna, RedMoto), Kärnataja 4T Erki Martinson (Husqvarna, Pärnu Motoclub), Kärnataja 2T Janek Tabun (KTM, GasGas Motoklubi). Meeskondliku arvestuse võitis Kaubaalus RM Enduro Team 1.

Saaremaa enduro täpsemad tulemused: https://results.enduro.ee/index.php?event=56&day=1&class=0&club=0&team=0

Enduro Eesti meistrivõistluste järgmine etapp toimub 3.-4. juulil Paikusel.

, ,