Kuidas transportida mootorratast?

Suvi on parim aeg reisimiseks ja uute kohtade avastamiseks. Üheks võimaluseks on reisida mootorrattaga, võttes kaasa kõik reisiks vajaliku ning vuristada oma kaherattalisel uute avastuste poole. 

Kui sul on aga soov minna avastama uusi ja lahedaid kohti, kus oma tsikliga sõita, kuid kohale jõudmiseks pead mootorratast transportima, siis pead teadma, millised on sinu võimalused selleks.
Mootorrattad on erinevaid ja erinevad on ka maastik ja kohad nendega sõitmiseks: kas soovid minna testima uut ringrada, või hoopiski krossi- või enduro rada

Üks on kindel – rännata saad edukalt kõikide mootorrattastega, kui valid õiged lahendused.

Haagis tuleb appi

Kui sul on sõiduauto ning sellel on lisavarustuses kärukonks, siis on haagis kõige kindlam lahendus oma mootorratta transportimiseks. Haagiseid on saadaval erinevaid ning valikust leiab nii kaanega kui ka ilma kaaneta haagiseid. Kaanega haagise eelis on see, et seal saab hoida ka lisavarustust nii, et need ei saa märjaks vihmase ilma korral. Iga mootorrattaomanik leiab head haagised Hansapostist, mille valiku hulgast leiab sobiva igaüks. 

Head haagised on alla saanud ka MS rehvid (millised rehvid täpsemalt, uuri spetsialistilt) ning selle põhja katab veekindel lamineeritud põhjavineer.
Mootorratast saad sellisele haagisele kinnitada koormarihmade abil või saad ka paigaldada haagise põranda külge mootorratta kinnitamiseks mõeldud raami. Lisana pead siis juurde ostma ka rambi, mille abil saad mootorratta haagisesse lükata.

Liikuv garaaž sinu väikebussis

Üheks kõige optimaalsemaks võimaluseks mootorratta transportimiseks on muidugi väikebuss. Selliseid busse on saadaval erinevas suuruses kaubaruumiga, kuhu mahub vajadusel ka kaks mootorratast. 

Väikebussi eeliseks haagise ees on kindlasti praktilisus. Väikebussi saad soovi ning huvi korral luua oma väikese minigaraaži, kus mootorratta putitamiseks kõik vajalik olemas. 

Ka väikebussiga rändamisel on parimad lahendused mootorratta kinnitamiseks ikkagi selleks mõeldud raam, mis on kinnitatud põhja külge või siis kinnitusrihmade abil kinnitamine. Mõlemal juhul vajab buss veidi kohandamist, et olla liikuvaks garaažiks sinu mootorrattale. 

Kastiga maastur saab hakkama iga maastikuga

Veel üheks võimaluseks transportida mootorratast on kastiga maastur. Sellised maasturid on eriti head just seetõttu, et nende maastikul liikumise võimekus on suur – nii pääseb ka kohtadesse, mis bussile jäävad kättesaamatuteks. 

Üks asi, mida kindlasti silmas pidada laadimisrambi valimisel on selle laius. Madalama haagise peale sobib lihtne ramp, kus saad jooksuga mootorratta haagisele nii, et astud ise järele. Kuid kui sul on nelikveoline kastiga maastur, siis see trikk ei toida. Maasturi kast asub kõrgemal ning selleks, et oma mootorratast sinna saada, pead valima laiema rambi, kus saad ise samal ajal koos mootorrattaga liikuda. 

Kvaliteet võrdub turvalisus

Võimalusi autoga oma mootorratast transportida on mitmeid. Milline neist just sulle sobib, oleneb sinu eelistustest, mootorrattast ja kohtadest, kus soovid oma mootorrattaga käia. Erinevad võimalused lubavad meil leida nutika lahenduse pea iga sõiduki tarvis, ent siiski tasuks olla võimalikult praktiline. 

Kui sa oled harrastaja, kes harva käib sõitmas kuskil krossirajal või ringrajal, sobib sulle ka rendihaagis. 

Kuid kui valid tarvikuid oma mootorratta transportimiseks, siis tasuks eelistada vähemalt keskmise hinnaklassiga tooteid. Olgu selleks siis kinnitusraam sinu haagise põrandale või laadimisramp kastiautosse – kvaliteet võrdub turvalisus.