Pärnus sõideti motokrossi EM-etapi kvalifikatsioonid

Sellel nädavahetusel sõidetakse Pärnu Lennuvälja Motopargis motokrossi Euroopa meistrivõistluste etapp naistele ja Kirde-Regiooni etapp EMX65 ja EMX85 noorteklassidele ning täna peeti kõikide klasside kvalifikatsioonisõidud.

Naised jagavad EM-punkte Eestimaa pinnal esmakordselt ning tänase kvalifikatsioonisõidu võitis juba stardist liidriks asunud sakslanna Anne Borchers (Suzuki) hollandlanna Shana van der Vlisti (KTM) ja norralanna Mathea Selebu (Yamaha) ees.

Anne Borchers. Foto: Rauno Kais

85cc klassis võttis kindla võidu lätlane Markuss Kokins (Husqvarna) ning teiseks tõusis sõidu alguses kuuendal kohal olnud Sebastian Leok (Husqvarna). Kolmandana ületas lõpujoone võitja kaasmaalane Janis Martins Reisulis (KTM). Eestlastest sõitsid end veel esikümnesse Jasper Kõiv (KTM, 5.) ja Jan-Marten Paju (Husqvarna, 6.).

Aigar Leoki poeg Lucas, kes juhib 65cc klassis kirderegiooni, jätkas oma head minekut Pärnus, kus kvalifikatsioonist tuli veenev võit. Head sõitu tegid ka teised Eesti poisid, kui Karl Teesalu oli 3., Enriko Peilman (mõlemad KTM) 4., Aston Allas 5. ja Enri Lustus 7. ja Leslie Puller (kõik Husqvarna) 9.

Lucas Leok. Foto: Rauno Kais

Vahesõitudes osalenud 50cc klassis võidutses Theo Kolts (GasGas), teine oli Kristofer Valk ja kolmas Karl Mark Kristman (mõlemad Husqvarna).

Homme sõidetakse Pärnus finaalid ja vaheklassides võistlevad MX Pro, MX Junior ja MX Hobi sõitjad.

Võistluse pidulik avamine on kell 11:15 ja esimene start antakse 11:45, kui rajale lähevad MX Pro, MX Junior ja MX Hobi sõitjad ning seda ühises stardis. Esimene EM-klass stardis on 85cc ja nende esimene sõit algab 12:30.

Detailsed tulemused: https://speedhive.mylaps.com/Events/1885017