Talviku ja Lusbo teenisid EM etapil Hollandis punktilisa

Nädalavahetusel toimus Hollandis Ossi krossirajal EMX 250 ja EMX Open klasside euroopa meistrivõistluste etapp. Meie meestest tegi parima tulemuse Andero Lusbo (Husqvarna), kes EMX Open klassi arvestuses 12. koha sai. Jörgen-Matthias Talviku oli EMX 250 klassis seitsmeteistkümnes.

Ajasõit ei õnnestunud Lusbol just kõige paremini ja tal tuli leppida alles 17. kohaga. Esimses sõidus Anderol start välja ei tulnud ning avaringil oli ta alles top 30 piiril. Sõidu jooksul suutis ta kohta pidevalt parandada ning finishisse jõudis Lusbo 17. kohal. Kindla esikoha teenis Micha-Boy De Waal (Holland, Husqvarna). Teiseks tuli Nicolas Dercourt (Prantsusmaa, Honda) ja kolmandaks vanameister Ken de Dycker (Belgia, Kawasaki).

Teises sõidus õnnestus Anderol start paremini ja see andis talle võimaluse juba kõrgema koha eest võidelda. Andero suutis raskel liivarajal ilusa sõidu teha ning ta jõudis finishisse seitsmendana. Kodurajal sõitnud De Waalile taas vastast ei leidunud ning talle kuulus esikoht. Teisena lõpetas sõidu Davide De Bortoli (Itaalia, Honda) ja kolmandana Nicolas Dercourt.

Etapi kokkuvõttes teenis Lusbo 18 punktiga 12. koha. Esikoht läks 50 punktiga De Waalile, teine oli 42 punktiga Dercourt ja kolmas 40 punktiga De Bortoli. Kahe etapi järel on Lusbo 37 punktiga kaheksandal kohal. Liider on 84 punktiga Dercourt, teine on 80 punktiga De Bortoli ja kolmas 63 punktiga De Waal.

Andero Lusbo: “Nädalavahetusel toimunud teine Euroopa meistrivõistluste etapp Hollandis ei sujunud kõige paremini. Eelnevatel päevadel sadanud vihm oli raja päris pehmeks teinud ning sisse sõideti üks kuivem jälg. Esimeses sõidus sain kehva stardi ning ei leidnud kogu sõidu vältel üldse head minekut ning möödumisi oli keeruline teha. Finišis 17.kohal. Teises sõidus sain veidi parema stardi. Rada oli juba päris hea, aukus ja kuivem ning tõusin sõidu jooksul järjest ettepoole. Teine sõit oli juba tunduvalt parem ning üle finiši 7.kohal. Tulemused 17-7 ja kokkuvõttes 12.koht. Võtab kokku ja järgmine euroopakate etapp juba tuleval nädalavahetusel Tšehhis, Loketi krossirajal.”

EMX 250 klassis oli meie suurimaks lootuseks Jörgen-Matthias Talviku (Husqvarna), kes ajasõidus oma grupis teise ringiaja välja sõitis. Teises grupis oli Meico Vettik (KTM) kuueteistkümnes ning tagas samuti pääsu finaalsõitudesse. Avasõidus tegi talviku väga ilusa stardi ja ta võttis sisse kolmanda positsiooni. Ja kui sõidu alguses konkurent ees veel kukkus ka tõusis Talviku juba teiseks. Teist kohta suutis Jörgen-Matthias mõnda aega enda käes hoida, kuid siis hakkasid tulema sisse sõiduvead ja ta andis positsioone ära. Lisaks Jörgen-Matthias veel kukkus ka kaks korda ja lõpuks tuli leppida üheksanda kohaga. Meico Vettik on oma eelmise aasta kiirusest ja vormist hetkel kahjuks kaugel ja ta lõpetas sõidu 27. kohal. Esikoht läks sarja liidrile Nicholas Lapuccile (Itaalia, Fantic), teine oli Vettiku meeskonnakaaslane Rick Elzinga (Holland, KTM) ja kolmas Kevin Horgmo (Norra, GasGas).

Teises sõidus suutis Talviku taas super stardi teha ning ta asus sõidu lausa juhtima. Kahjuks ei kestnud eestlaste pidu pikalt, sest ringi keskel Jörgen-Matthias kukkus suurel kiirusel ja sellega oli ta kõrgest konkurentsist väljas. Sõidu lõpuks suutis ta 21. kohale tõusta. Paremini ei läinud ka Meico Vettikul, kes sõidu juba viiendal ringil pooleli jättis. Võitlus esikoha eest käis kolme mehe vahel. Sõitu juhtis pikka aega Liam Everts (Belgia, KTM), kuid tugeva lõpuga tõusis võitjaks ikkagi Elzinga. Everts lõpetas sõidu teisena ja Lapucci kolmandana.

Etapi kokkuvõttes oli Talviku 12 punktiga viieteistkümnes. Vettik punkte ei teeininud ja talle läks kirja 39. koht. Esikoha sai kodupubliku rõõmuks 47 punktiga Elzinga, teine oli 45 punktiga Lapucci ja kolmas 38 punktiga Everts. Sarja kokkuvõttes on Talviku 19 punktiga 17. kohal. Liidrina jätkab 95 punktiga Lapucci. Teine on 78 punktiga Horgmo ja kolmas 62 punktiga Bonacorsi.

Jörgen-Matthias Talviku: “Võistluspäev Oss-is kulges tõusude ja mõõnadega. Hommikul vabatrennis lihtsalt sõitsin, et saaksin tunnetust motika seljas ja harjuksin rajaga, kuna Matterly-s saadud vigastus vajas ravimist vahepealsel ajal ning tsikkliga sain sõita ennem Oss-i vaid korra. Kvalifikatsioonis sain kirja oma grupi 2 aja, mis oli väga hea algus sõitudeks. Esimene sõit korralik start, võitlesin TOP3-s. Arvestades olukorda, siis väga hea meel, et kiirus on korralik ja suudan võidelda kõrgete kohtade eest. Kuna hoog oli peal korralik, siis sõidu teises pooles tuli sisse 2 väikest sõiduviga, mis oli tingitud hetkelisest kehvakesest sõiduvormist ning tulemuseks 9.koht. Sellele vaatamata sai sõidust võtta positiivsust. Teine sõit stardis teine, teises kurvis tõusin liidriks, sain nautida seda positsiooni mõned kurvid ja sirged ning siis tegin üsna suure vea ning kukkusin päris korralikult. Õnneks olen elus-terve ja lõpetasin sõidu kõvera motikaga 21. kohal. Egas midagi, tuleb pea hoida püsti, teha korralikult sõidutrenni ning küll siis tuleb ka resultaat, mis rahuldab nii mind kui ka pöidlahoidjaid. Järgmine võidusõit 2 nädala pärast Lommelis.”