Markus Lill Speedway Soome meistrivõistlustel kümnes

Laupäeval toimusid Soomes Hyvinkääl Speedway Soome Meistrivõistlused, kusa ainsa välisvõistlejana osales 14 tugeva soomlase kõrval ka meie noor speedway sõitja Markus Maximus Lill.

Oma esimeses sõidus õnnestus Markusel tulla tugeva Soome sõitja Jesse Mustoneni järel teiseks ning punktiskoor ka avada. Teises sõidus, mis algas küll peakohtuniku poolse hoiatusega stardis liikumise pärast, suutis Markus hoida kolmandat kohta kahe tugeva Soome sõitja Jooa Patraneni ja Joni Laukkaneni järel ning hoida neljandal kohal sõitnud Max Koivulat oma selja taga. Ka järgmistes sõitudes ei andnud Markus midagi lihtsalt ära, aga tuli tunnistada tugevamate soomlaste paremust.


Sellele vaatamata kogus Markus 6 punkti ning üldarvestuses saavutas tugevate Soome sõitjate järel kümnenda koha. Markuse punktid – 2;1;1;0;2.


Eelsõitude tulemusena said otse finaali Timo Lahti ning Timi Salonen. Poolfinaalis kohtusid finaali pääsu nimel Tero Aarnio, Joni Laukkanen, Jesse Mustonen ning Jooa Partanen. Finaalikoha tagasid Jesse Mustonen ja Tero Aarnio.

Speedway Soome meistrivõistluste tulemused:

1.Timo Lahti – 15+3

2.Jesse Mustonen – 12+3+2

3.Tero Aarnio 13+2+1

10.Markus Maximus Lill – 6

Markuse järgmine võistlus on 21. augustil Ukraina meistrivõistlustel Rivnes.