Linnamäe noorte motokrossi karikavõistluste etapil võitsid samad, kes ka Haanjas

Jõgeva lähistel Linnamäe krossirajal jätkusid Eesti noorte motokrossi karikavõistlused ning samas jagati ka 50cc, Pitbike ja Naiste Eesti meistrivõistluste punkte. Sarnaselt Haanja etapile võitsid 85cc klassis Sebastian Leok (ülemisel pildil), 65stel Lucas Leok ja 50stel Theo Kolts, naiste parim oli Carita Lomp ja pitidel Heido Havam

85cc klassis sai avasõidus kõige parema alguse Robin Raudsepp (KTM, Roosna-Alliku MK), kelle järel kihutas teisena kvalifikatsiooni kiireim Sebastian Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) ning mõned ringid hiljem oli kolmandaks tõusnud viimase venda Travis. Robin ja Sebastian sõitsid samu ringiaegu ning seekord oligi esimene pea 2 sekundilise eduga Raudsepp, kolmandaks tuli Travis Leok.
Teises sõidus sai aga Sebastian Leok kohe ees minema ning võttis seekord kindla esikoha. Kolmandaks ringiks oli teiseks tõusnud tema vend Travis, kuid vanemat venda ta kätte ei saanud ja ta pidi teise kohaga leppima. Kolmas oli Raudsepp, aga tema jäi võitjast juba kaugele.
Kahe sõidu kokkuvõttes sai juba teise etapivõidu järjest Sebatstian Leok, teine oli Raudsepp ja kolmas Travis Leok.

Lucas Leok. Foto: Alari Jüriöö

Lucas Leok (Husqvarna, Sõmerpalu MK) oli 65cc kiireim juba kvalifikatsioonis ning ei andnud taas konkurentidele ka võistlussõitudes erilist sõnaõigust, kui oli kindlalt parim mõlemas sõidus. Avasõidus lõpetas tema järel teisena enamus distantsist samal kohal sõitnud Karl Teesalu (KTM, RedMoto Racing) ja kolmas oli Marten Raud (Husqvarna, Viljandi Motospordiklubi). Teises sõidus kihutas Teesalu sõidu esimese poole teisena, kuid siis möödus temast klubikaaslane Enriko Peilman (KTM), kes oli avasõidus neljas ja Teesalu oli seekord siis kolmas.
Kokkuvõttes järgnesid maksimumpunktid korjanud Leokile Teesalu ja Peilman.

Eesti meistritiitlile võistlevate 50cc arvestuses jätkas teed tiitli suunas Theo Kolts (GasGas, Pärnu MC), kes võitis mõlemad sõidud. Sõitudes kolmanda ja teisena lõpetanud Rasmus Näär (KTM, LL Racing) oli teine ja Erki Raudnagel (GasGas, AMB Racing Team) oli kolmas, tema lõpetas sõidud vastavalt teise ja kolmandana.

Carita Lomp. Foto: Alari Jüriöö

Naiste klassis võitis avasõidu kindlalt Karleen Randver (Honda, Otepää MC), kellele järgnes nooruke Carita Lomp (Husqvarna, Pärnu MC) ja kolmandana ületas lõpujoone Marleen Valdas (Honda, HRC Eesti Racing team). Teises sõidus oli Randver taas pikalt liider, kuid paar ringi enne lõppu sai Lomp oma tahtmise ja möödus konkurendist ning võttis võidu. Randver pidi aga sõidu ring enne lõppu pooleli jätma ning temast möödus Valdas ja kolmas oli seekord avasõidu neljas Juta Saan (Honda, Kagu MK).
Kahe sõidu tulemusena võitis etapi Lomp, kellele järgnesid teisest sõidust siiski neljanda koha punktid noppinud Randver ja Valdas.

Pitbike MX klassis võitis etapi väikse comeback’i teinud Heido Havam (Bucci Moto, HRC Eesti Racing team), kes oli kindlalt parim kummaski sõidus. Sõitude teised ja kolmandad kohad jagasid omavahel Marko Lepik (Bucci Moto, Freetime racing) ja Juss Maidla (Bucci Moto, Kagu MK) ning teise koha sai kokkuvõttes Lepik ja seda täna viimase sõidu teisele kohale ning Maidla pidi samade punktidega kolmanda kohaga leppima.

Juss Maidla (134), Heido Havam (131), Marko Lepik (2). Foto: Alari Jüriöö

Ülejäänud klasside tulemused:

Pitbike Semi 88
1. Kristo Hint (Pitpro, Viljandi Motospordiklubi)
2. Henry Küper (YCF, Viljandi Motospordiklubi)
3. Mikk Pinsel (Pitpro, Abja tehnikaring)

Pitbike Semi 88 Junior
1. Oliver Kalle (YCF, Viljandi Motospordiklubi)
2. Ralf Kahu (TCB, Abja tehnikaring)
3. Sten Mattias Topolev (Pitpro, Viljandi Motospordiklubi)

50 Mini
1. Rasmus Mark (Husqvarna, Sõmeru Racing)
2. Karl Hünerson (KTM, LL Racing)
3. Karl Sander (KTM RedMoto Racing)

Quad 100
1. Remi Oliver Breiberg (Yamaha, Bombini Racing)
2. Martin Kähr (Honda, Kagu MK)
3. Ruben Vestung (Honda, RedMoto Racing)

ATV Lapsed
1. Argo Algma (Apex, Linnamäe Krossiklubi)
2. Ramos Sokolov (Apex, Sõmeru Racing)
3. Eric Tõnissoo (Apex, Linnamäe Krossiklubi)

ATV Lapsed Junior
1. Kren Astok (Apex, Sõmeru Racing)
2. Patrick Palojärv (Apex)
3. Oliver Toming (Apex, Äksi39 Team)

Noorte karikavõistlused jätkuvad juba 11. septembril Viljandis Holtsre-Nõmme krossirajal.

Linnamäe tulemused:
https://speedhive.mylaps.com/Events/1904759

Eesti meistri- ja karikavõistluste seisud:
https://speedhive.mylaps.com/Organizations/23942/Championships